Merkez Bankası Döviz Adımlarını Attı

Merkez Bankası tarafından alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Bir süredir yükselen dövizi dizginlemek için Türk lirası karşılığında döviz depolarının açılması için harekete geçecek.

Merkez Bankası Döviz Adımlarını Attı

Merkez Bankası tarafından alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Bir süredir yükselen dövizi dizginlemek için Türk lirası karşılığında döviz depolarının açılması için harekete geçecek. Türk ekonomisinde bir süredir yaşanan sıkıntılar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından çeşitli önlemler alınıyordu. Dolar fiyatlarının her geçen gün biraz daha artması ve karşılığında Türk lirasının değer kaybetmesi ekonomiyi olumsuz bir şekilde etkilediği için yeni çalışmaları gerekli hale getirdi. Merkez Bankası bugün yapmış olduğu toplantı sonrasında yeni bir karar aldı. 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası uygulanmakta olan politikalarda bir değişikliğe giderek halihazırda bulunan para ve kur politikası çerçevesinde Türk lirasının ve döviz likiditesinin esnetilmesine karar verildi. Türk lirası karşılığında döviz kurunun açılacağı açıklandı. 

Yeni verilen karar sonrasında Türk lirası depolarının açılması karşılığında döviz kuru depolarının da açılması için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmanın hayata geçirilmesi ile birlikte döviz kurunun yükselişinin bir anlamda önüne geçilmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 05:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri