Metro Markette Nisan Ayına Kadar Zam Yok

Metro Toptancı Market yeni yılda yatırımlara devam edeceğini açıkladı. 27 yıldır Türkiye’de faaliyet halinde olan marketler zinciri geçtiğimiz yılı da büyüyerek kapattı.

Metro Markette Nisan Ayına Kadar Zam Yok

Metro Toptancı Market 2017’de büyümeyi sürdürecek. Metro Genel Müdürü Kubilay Özerkan konuyla ilgili açıklamada bu yıl hedeflerinde 2 mağaza daha açmak olduğunu belirtti.

GEÇEN YILI BÜYÜMEYLE KAPATTI

Metro Genel Müdürü Kubilay Özerkan yaptığı açıklamada Türkiye’de yapacakları yatırıma uzun vadeli baktıklarını ve bu yıl yeni açılacak mağazalar olacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıl yaşanan ekonomik sorunlar neticesinde sektörün yüzde 15 oranında gerilediğini ifade eden Özerkan, Metro Toptancı Market zincirinin büyüme yönünde yol aldığını açıkladı.YATIRIMLARIMIZ UZUN VADELİ

Kubilay Özerkan Türkiye’de ciddi bir potansiyel bulunduğuna işaret ederek, “yatırımlarımız uzun vadeli olarak planlanıyor” dedi. 15 Temmuz darbe girişimi dönemi de dahil tüm yıl açılacak mağazaları planlanan zamanda aktif hale getirdiklerini bildiren Özerkan, ürün tedariki konusunda da hiçbir aksamanın yaşanmadığını kaydetti.

NİSANA KADAR FİYATLAR AYNI

Kubilay Özerkan yatırımların devam edeceğini açıklarken, Türkiye’de bulunan potansiyelin Çin ve Rusya’yla aynı seviyede olduğunun altını çizdi. Bunun yanı sıra içinde bulunduğumuz yılda satış fiyatlarına zam yapılmayacağını da açıklayan Özerkan, “Nisan ayına kadar fiyatlar aynı” müjdesini de verdi.

Geçtiğimiz yıl Metro Toptancı Market Türkiye’de 15 milyon Euroluk yatırıma imza atarak 3 mağazayı hizmete soktu. Yapılan açıklamaya göre 27 yıldır Türkiye’deki sektörde yer alan Metro, 2016 yılını tek haneli büyüme oranlarıyla kapattı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri