OSB’lerde Teknik Kolejler Kuruluyor

Faruk Özlü yaptığı açıklamada organize sanayi bölgeleri içerisinde teknik kolejler kurduracakları bilgisini paylaştı.

OSB’lerde Teknik Kolejler Kuruluyor

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada organize sanayi bölgeleri içerisinde teknik kolejler kurduracakları bilgisini paylaştı.

Bakan Faruk Özlü, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bir süredir kurum, kuruluşların görüşüne açılan Üretim Reform Paketi Yasa Taslağı için sanayicilere yönelik teknik eleman ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyacı karşılamak için Üretim Reform Paketi Taslağı’na yeni maddelerin ekleneceği bilgisini verdi.Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na sunum aşamasında olan Üretim Reform Paketi Yasa Taslağı önümüzdeki hafta gündem müsaitliği dahilinde Bakanlar Kurulu’na sunulacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, anlatımlarında paketin sanayiciler için nitelikli eleman ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyacı karşılamak üzere yeni düzenlemeler getirileceği bilgisini verdi. Bu bağlamda YÖK ile görüşmeler yapıldığını söyleyen Faruk Özlü açıklamalarında hem yüksekokul hem de ortaöğretim döneminde sanayiciler için ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikli insan kaynağı yetiştirileceğini belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gazetecilerle buluşan ve gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Faruk Özlü, üniversitelerde mühendislik ve teknoloji  alanlarında eğitim gören öğrencilerin endüstrinin gelişmiş olduğu bölgelerde ve organize sanayilerde fabrikalarda belli aralıklarla pratik yapılmasının zorunlu hale getirileceğini açıkladı.

Faruk Özlü, organize sanayilerde teknik kolejler açacaklarını ve bu yönde yürütülecek proje kapsamının detayları hakkında bilgiler paylaştı. Organize Sanayi Bölgelerinde teknik kolejler için bölge yönetimleri kurulacağını belirten Bakan Faruk Özlü, Organize Sanayi Yönetimlerine kredi vereceklerini söyledi. Faruk Özlü yaptığı açıklamalara Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenci başına 6 bin 500 TL destek vereceğini de ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER