Özel Sektöre Yatırım Çağrısı

Özel sektöre daha fazla yatırım yapılması için çağrıda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, yatırımcılara seslendi.

Özel Sektöre Yatırım Çağrısı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, özel sektör ekonomisine ilişkin değerlendirmelerini dile getirdi. Zeybekçi, özel sektöre daha fazla yatırım yapılabilmesi için çağrıda bulundu.

Özel sektörün Türkiye ekonomisi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Zeybekçi, günümüzde özel sektöre yapılan yatırımların toplamda 900 milyar lira olduğunu belirtti.

2 Kat 3 Kat Fazla Olsun

Özel sektöre daha fazla yatırım yapılması için çağrıda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, yatırımcılara seslendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesinden 1,4 kat fazla olan özel sektör yatırımlarının 2 kat, 3 kat fazla olmasını hedefleyen ve isteyen Bakan Zeybekçi, Türkiye olarak özel sektör yatırımlarındaki bu büyümeyi reel sektör sayesinde büyüteceklerini belirtti.

Reel Sektör KurtuluşumuzÖzel sektöre yapılan yatırımların yaklaşık 900 milyar lira olduğunu ifade eden Ekonomi Bakanı Zeybekçi, reel sektör sayesinde Türkiye olarak büyüme yakalanacağını ifade etti.

Reel sektörü “kurtuluşumuz” olarak nitelendiren Bakan Zeybekçi, Atatürk’ün ekonomi ile ilgili olan görüşlerini anımsattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Gerçek bağımsızlık, ekonomik bağımsızlığımızdır.” Sözünü hatırlatan Bakan Zeybekçi, ekonomik özgürlüğü yakalayabilmek için reel sektörün kuvvetlenmesi gerektiğini ifade etti.

Zam Çağrısı

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de konuya yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Şimşek, özel sektör maaşları için zam çağrısında bulunurken, özel sektörün de enflasyon farkından faydalanması gerektiğini belirtti.

Özel sektör maaşlarının da enflasyon farkı ile hesaplanması gerektiğini ifade eden Şimşek, eninde sonunda maaşların enflasyon farkına göre uyarlanacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri