Pokemon Go 2016’da 950 Milyon Dolarla Rekora İmza Attı

Pokemon Go oynanma rekoruna koşarken, kazandığı parayla da bir rekora imza attı. App Annie, Pokemon Go’nun geçen yıl 950 milyar dolar kazandığını açıkladı. Oyun yaklaşık bir ayda 500 indirme sınırını aştı.

Pokemon Go 2016’da 950 Milyon Dolarla Rekora İmza Attı

Geçen yılın ortalarında piyasaya sürülen Pokemon Go şimdide elde ettiği gelirle konuşulmaya devam ediyor. App Annie oyun ile ilgili bir rapor hazırladı. Raporda 500milyondan fazla kişinin oyunu indirdiği ve oyunun geçen yıl 950 milyon dolar kazandığı yer aldı.

Niantic Labs’ın 2016’nın ortalarında yalnızca belirli ülkelerde piyasaya sürdüğü Pokemon Go, altı ay gibi kısa bir zaman içinde ciddi bir kazanç elde etti. Geçtiğimiz ay 500 milyon indirme sınırını aşan Pokemon Go, rakibi olan mobil oyunları geride bıraktı.Yeni hazırlanan rapordaki verilere göre oyunun yüz on günde 800 milyon dolar kazandığı görüldü. Yine oldukça popüler oyunlar arasında bulunan Candy Crush Saga ise iki yüz günde sadece 600 milyon dolar kazanabildi.

Pokemon Go oyunu oynayanları sokağa çıkmaya ve yürümeye teşvik etmek amacıyla hazırlanmıştı. Oyun gerçekten amacına da ulaştı. Yeni yılın ilk ayında oyunu oynayan kişiler 8,7 kilometre yol kat etti. Bu açıklamayı da Niantic yetkilisi Archit Bhargava yaptı.

Gündemden düşmeyen oyun indirme konusunda da müthiş bir başarı yakaladı. 2016 yılının en fazla indirilen oyunu olarak belirlenen Pokemon Go, kazançta 3. sıradaki yerini aldı.

Pokemon Go hala belirli ülkelerde piyasaya sürülürken, Türkiye bu oyunu oynamaya henüz başlamadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri