Promosyon Ödemeleri Başlıyor

Emeklilere ödenecek olan promosyonlar için geri sayım başladı.

Promosyon Ödemeleri Başlıyor

Emeklilere ödenecek olan promosyonlar için geri sayım başladı.     

Kısa adı TBB olan Türkiye Bankalar Birliği tarafından emeklilere ödenecek promosyonlar ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre promosyon ödemeleri 2017 yılının mart ayında başlayacak olup, belirlenmiş bir takvime göre devam edecek. Önümüzdeki 3 yıl boyunca yapılacak olan promosyon ödemelerinin miktarları ise şu şekilde;

Emekli maaşı 1000 liraya kadar olan emeklilere en az 300 lira,Emekli maaşı 1000 lira ile 2000 lira arasında olan emeklilere en az 375 lira,

Emekli maaşı 2000 liranın üzerinde olan emeklilere en az 450 lira

Bankalar kendi isteklerine bağlı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir protokol anlaşması imzalayarak emeklilere promosyon ödemesi yapacaklarını açıkladılar. Bankalar SGK emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine müşterinin istemesi ve SGK ile yapılan anlaşmanın şartları yerine getirildiği takdirde promosyon ödemesi yapacaklar.

Promosyon ödemesi yapacak olan bankaların müşterilerinden isteyeceği şartlar ise 2 adet elektrik, su, doğalgaz gibi faturası için bankaya otomatik ödeme talimatı vermesi, maaşını 3 yıl süreyle o bankadan alacağını imzalayacağı sözleşmede taahhüt etmesi ve kredili mevduat hesabı açtırması ya da kredi ürünlerinden birini kullanması. Bankalar tarafından yapılan genel değerlendirmelerde olduğu gibi kredi kartının ödeme işlevinin dışında kullanılması ya da kredili mevduat hesabında para olmaması promosyon ödemesi almaya engel değildir.

Emeklilere promosyon ödemeleri belirlenen takvime uyularak yapılacak. Promosyon için hesaplanan tutar tek seferde ve peşin olarak ödenecek. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER