Ramazan Ayı İnternetten Alışverişleri Artırdı!

Sahur gelmeden önceki saatlerde internetten yapılan alışverişler bir önceki aya kıyasla 2 kat, geçen seneye kıyasla 5 kat artış gösterdi.

Ramazan Ayı İnternetten Alışverişleri Artırdı!

Muhabirlere yapmış olduğu açıklamalarda GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, ramazan aylarında tüketicilerin sahur sebebiyle geceleri daha uzun süre uyanık kaldığını belirterek, bu sebeple ramazan aylarında diğer aylara göre 22.00 ila 06.00 saatleri arasında satışlarda ciddi oranda artış olduğunu dile getirdi. Satış artışlarının en çok yaşandığı aralığın 22.00 ile 01.00 saatleri olduğuna dikkat çeken Fedar, bu saatlerde gıda kategorisinde yapılan satışların günlük ortalamanın 1.5 katına çıktığını aktardı.

Sahur Vakti Site Trafiği Yüzde 290 Artıyor

GittiGidiyor'un elde ettiği satış verileri kapsamında, ramazan ayında un ve çay gibi ürünlerin satışında önemli ölçüde artış yaşandı. Uygulamanın mobil verilerine göre ise ramazan ayında saat 02.00 ile 05.00 sularında site trafiği yüzde 220 oranında, saat 03.00 ile 04.00 sularında ise site trafiği yüzde 290 oranında artıyor.Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, bu sene ramazan ayında tüketicilerin daha çok alışveriş yaptığını vurgulayarak, bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla alışverişlerin 2.5 kat arttığını bildirdi. Erturan, ramazan döneminde saat 00.00 ile 06.00 arasında yapılan alışverişlerin geçmiş dönemlere kıyasla 2 kat, bir önceki senenin ramazan ayına kıyasla 5 kat arttığını dile getirdi.

İnternetten Pide, Su, Hurma, Pastırma Sipariş Ediliyor

Mobil Pazarlama Birliği (MMA) Türkiye ve MENA Bölgesi Direktörü Melis Ertem, ramazan ayında iftar ve sahur için yapılan alışverişlerde dışardan siparişi kolaylaştıran mobil uygulama Getir'in çok fazla tercih edildiğini aktardı.

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, ramazan ayı süresince iftar öncesi 17.00 ile 19.00 saatleri arasında, sahur öncesi 01.00 ile 03.00 saatleri arasında yoğun alışveriş yapıldığını ifade etti. Tütek, ramazan ayında en çok pide, su, hurma ve pastırma sipariş edildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri