Reklamlar Araçların Ön Camına Taşınacak

Akıllı teknolojinin dünyada pek çok alan içerisinde kendisini göstermeye başlamasından sonra yeni bir dönem başlıyor ve reklamların atık arabaların ön camlarına kadar taşınması planlanıyor.

Reklamlar Araçların Ön Camına Taşınacak

Akıllı teknolojinin dünyada pek çok alan içerisinde kendisini göstermeye başlamasından sonra yeni bir dönem başlıyor ve reklamların atık arabaların ön camlarına kadar taşınması planlanıyor. Reklam sektörünün giderek büyüyen bir alan olduğu düşünüldüğü zaman artık bu alanda yapılan çalışmalarda gelişmeye ve farklı bir boyut kazanmaya başlıyor. Sokaklar reklamların insanlarla buluşması adına uygun yerler olduğu konuşuluyor. Özellikle otobüsler, otobüs durakları, panolar pek çok reklam şirketi tarafından en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmektedir. Reklam şirketleri atık reklam boyutlarını küçültürken farklı alanlarda kendilerini göstermeye başlayacaklar. Bu konuda akıl almaz teknolojilerin birleştiği çalışmalar kendisini göstermeye başladı. 

Bir otomobil gazetesinde yer alan habere göre reklam şirketlerinin bu durumu bir kar amacıyla değerlendirmek için araçlara taşıma derdinde olduğu açıklandı. Artık yakın zamanda reklamlar adeta insanların gözüne sokulacak bölgelerde yapılmaya başlaacak. Yurt dışında yeni bir araç sistemi tasarlanmaya başladı. Artık araçların ön camlarında akıllı camlar kullanılacak. Bu furyanın kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alması bekleniyor. Yurt dışında başlatılan çalışmanın reklam şirketleri tarafından da en uygun şekilde değerlendirilmesi için somut adımlar atıldı. Artık akıllı cam teknolojisi sayesinde araçların ön camında reklamlar kendisini gösterebilecek. 

Otomobillerin ön camında akıllı camların kullanılmaya başlaması sonucunda bu durumun reklam firmalarını yakından ilgilendirdiği ve bu konuda çeşitli çalışmalar başlattıkları belirlendi. Artık araçların ön camında uygun reklamlar gösterilecek. Akıllı cam fikri ilk olarak uzun yola çıkan insanların yol boyunca yeme, içme ve dinlenme gibi çeşitli ihtiyaçlarını farkederek uyarma ihtiyacından dolayı ortaya çıkmaya başladı. Bunun üzerine bu durumu kullanan reklam şirketleri petrol bayilerine girildiği zaman mevcut durumda bulunan petrol şirketlerinin reklamlarını gösterecek. Bu tür reklamların çeşitli göstergeler sonucunda artırılması bekleniyor. Artık araçlar reklamlar için biçilmiş kaftan halini alacak. Reklamların zaman içerisinde ihtiyaca yönelik kişiselleştirilmesi ve geliştirilmesi beklenirken başka tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bu tartışmalar ise trafik gibi büyük bir olgunun yeterince tehlikeli olduğu düşünüldüğü zaman üzerine birde reklamların yansıdığı camlarla çok daha tehlikeli bir hale gelebileceği belirtildi. Bu durumda vatandaşların kendi güvenlikleri için bu sistemi araçlarında kullanıp kullanmak istemeyecekleri de şimdiden merak konusu haline geldi. Teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ile birlikte bu tartışmanın daha net bir şekilde gündeme gelmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri