Sarıeroğlu’ndan Emeklilik Açıklaması

Jülide Sarıeroğlu, emeklilik yaşı ile ilgili olarak son zamanlarda korkunç bir bilginin paylaşıldığını bildirdi.

Sarıeroğlu’ndan Emeklilik Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilik yaşı ile ilgili olarak son zamanlarda korkunç bir bilginin paylaşıldığını bildirdi.

Türkiye’de 65 yaşında emekliliğin olmadığını, söz konusu uygulamanın 2036 yılından sonra uygulamaya başlatılacağını söyleyen Jülide Sarıeroğlu, “Türkiye’de emeklilik yaşı 65’e çıkarıldı” şeklinde paylaşılan bilgilerin doğru olmadığını ifade etti.

Ancak 2036 yılından sonra Türkiye’deki emeklilik kavramının değişebileceğini vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, çarpıcı açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekti.

Korkunç Bir Bilgi PaylaşımıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye’deki emeklilik yaşı ile ilgili son zamanlarda paylaşılan “Türkiye’de emeklilik 65 yaşına çıktı” bilgilerinin fazlası ile korkunç olduğunu ve tamamen vatandaşların kafasını karıştırmaya yönelik yalan bilgiler olduğunu belirtti.

Bakan Sarıeroğlu, günümüzde Türkiye’de 65 yaşında emeklilik olmadığını vurgulayarak böyle bir uygulamaya geçilmediğini ifade etti.

2002 yılından sonra sigortalı olan kadınların 58 yaşında, erkeklerin ise 60 yaşında emekli olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, 65 yaş uygulamasının Türkiye’de 2036 yılından sonra uygulanabileceğini dile getirdi. 2048 yılına doğru ise Türkiye’de emeklilik diye bir kavramın yer alınmayacağını ifade etti.

2048’de Emekli Olunmayacak

Emeklilik yaşının 65 yaşına çıkarılmasının 2036 yılından sonra gerçekleşeceğini vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2048 yılından itibaren ise emeklilik diye bir kavramın yer almayacağını ifade etti.

Bakan Sarıeroğlu, son zamanlarda çıkan bu korkunç bilgi paylaşımlarına inanılmaması gerektiğini önemle vurgularken, bu tarz bilgi paylaşımlarının yalnızca dikkat çekmek amaçlı yapıldığını ve vatandaşların kafasının karıştırıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri