Tüfenkçi Sicil Affı Konusunda Uyardı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi sicil affına dair önemli açıklamalar yaptı.

Tüfenkçi Sicil Affı Konusunda Uyardı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi önemli açıklamalar yaptı.

Tüfenkçi, sicil affını bankaların istediği gibi yaptıklarını belirterek, kredi vermeme konusunda direnen bankalar için gerekenlerin yapılmasına devam edileceğini aktardı. Tüfenkci, bu konuda mağdur olan esnafların bakanlığa müracaat etmesini istediklerini söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affına rağmen kredi vermeyen bankaları uyardı. Ayrıca vatandaşların kredi alma hususunda gerekeni yapacaklarını ifade etti.  Tüfenkçi,  ilgili bakan ve bürokratlarla beraber Merkez Bankası'nın sekreteryasında toplantı yapıldığı bilgisini verdi. Tüfenkçi toplantıda sebze meyve fiyatlarına ilişkin sunumların yapıldığını belirterek, kararları tekrar gözden geçirdiklerini ifade etti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, pazar yerlerinin modernleştirilmesi, disiplin altına alınması gibi önemli konularda  tüketicinin ucuz fiyatlarla mal alma imkanını sağlayacaklarını ifade etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, üzerinde ısrarla durdukları yaş sebze ve meyvede fire oranlarını düşürmek istediklerini belirtti. Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı dışında diğer bakanlıkla da faydası olacağını belirterek, Tarım Bakanlığı’nın da Üretim Havza Bazlı Desteklerle üretimin ne kadar olması gerektiğini ve Ekonomi Bakanlığı’nın ithalatı kontrol etmesini de sağlamış olacakları bilgisini verdi.  

Bakan Tüfenkci, sicil affına ilişkin olarak da açıklama yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, 2017 yılında temiz bir sayfa açmak istediklerini ve bu kapsamda sicil affını getirdiklerini ifade etti. Tüfenkçi, bu affı getirirken Bankalar Birliği ile ortak çalıştıkları ve onların istediği metni yasallaştırdıkları bilgisini verdi. Tüfenkçi, bu konuda şikayetlerin de azaldığını belirterek kredi vermeme noktasında direnen bankalara gerekenlerin yapılacağını söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 06:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER