Türk Hava Yolları Ücretsiz Bilet Değişimi Yapacak

Soğuk hava ve kar yağışlarının tüm ülkeyi etkisi altına alması özellikle uçuş seferlerinin güvenlik açısından ertelenmesine neden olmuştu. Bu durumda uçuş şirketlerinin vatandaşları mağdur etmeyeceği açıklandı.

Türk Hava Yolları Ücretsiz Bilet Değişimi Yapacak

Soğuk hava ve kar yağışlarının tüm ülkeyi etkisi altına alması özellikle uçuş seferlerinin güvenlik açısından ertelenmesine neden olmuştu. Bu durumda uçuş şirketlerinin vatandaşları mağdur etmeyeceği açıklandı. Türk Hava Yolları olumsuz hava koşulları ve kar yağışı sonrasında durumun olumsuz etkilenmemesi adına uçuşların daha sonraki uygun bir zamana ertelenmesine karar verilmişti. Özellikle daha önce biletini almış olan öğrencilerin yapılan ertelemeler sonrasında bazı mağduriyetler yaşadıkları öğrenildi. Şirket tarafından öğrencilerin mağduriyetlerini telafi edebilmek amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Bilet değişiklikleri ücretsiz bir şekilde yapılabilecek. 

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından bugün konu hakkında net bir açıklama yaptı. Uzun yıllardan bu yana ilk kez İstanbul'da gerçekleşen olumsuz hava koşulları sebebiyle pek çok uçağın kalkmadığı göz önünde bulundurulduğu zaman özellikle sınava yetişmek isteyen öğrencilerin uçak kullanmak istediği öğrenildi. Ancak uçak seferlerinin ertelenmesi sonucunda bazı öğrencilerin final sınavlarına yetişemediği göz önünde bulunduruldu. Yapılan açıklama sonrasında birçok üniversitenin final sınavlarını olumsuz hava koşullarından dolayı erteledikleri de dikkatlerden kaçmadı. 

Yapılan basın açıklamalarının ardından Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarından 8 Ocak tarihine kadar bilet alan ve sonrasında biletleri ertelenen öğrencilerin 19 Ocak tarihine kadar herhangi bir ek ücret ödemeksizin biletlerini sorunsuz değiştirmeleri için fırsat tanınacak. Bu sayede öğrenci olduklarını gösteren belgeler ile başvuran öğrencilerin yurt içinde herhangi bir uçuş için bilet değişimi yapmaları sağlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 06:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri