'Türk Lirası İle Tasarruf Kazandırır'

İş Adamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak tarafından yapılan açıklamalara göre Türk lirası ile tasarruf yapmanın ne kadar önemli olduğu ve ekonomiye olan katkıları tekrar gündeme geldi.

'Türk Lirası İle Tasarruf Kazandırır'

İş Adamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak tarafından yapılan açıklamalara göre Türk lirası ile tasarruf yapmanın ne kadar önemli olduğu ve ekonomiye olan katkıları tekrar gündeme geldi. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olmap Bursa'da düzenlenen basın toplantısında ekonomik gelişmeleri tekrar değerlendirmesi dikkatlerden kaçmadı. Ekonomide yaşanan bazı sıkıntılar bu sayede gözler önüne serilirken bu anlamda yaşanan sorunları aşmak için Türk lirasına gereken önemin verilmesi gerektiği konusu üzerinde duruldu. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşanan sıkıntıların önüne geçebilmek ve ekonominin tekrar belini doğrultabilmesi için doların düşmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Terör sorununun her zaman devam edeceğine, bu durumun Türk lirasının değer kaybetmesine neden olmaması gerektiğine dikkat çekerken aynı zamanda bu konu hakkında yeni yılda sorunlara odaklanabilecek bir yıl olması gerektiği özellikle belirlendi. Bu süreçte kur ile ilgili tam tahminler yapmanın doğru olmayacağı konuşulurken bir anlamda ABD dolarının spekülasyonlar sonucunda yükseltilmesine tepki göstermeyi ihmal etmedi. Doların dünya üzerinde yükselişinin devam ettiğine dikkat çekerken bu konuda yapılacak bir şeyin olmadığı belirlendi. 

Başkan Olpak yapmış olduğu açıklamalarda 'Bu durumu kabullenmek zorundayız. Bu durumun bizim iç dinamiklerimizi etkilemesine kesinlikle izin veremeyiz. Bu durumda sabırlı olmalı ve Türk lirası ile yatırım yapmaya devam etmeliyiz. Türk lirasının değerinin düşmesi yatırımlarımızı etkilememeli. Bu yüzden durumu en aza indirmek amacıyla tasarruflara da dikkat etmeli ve Türk lirasının hakettiği değere çıkmasını sağlamalıyız. Bunun haricinde bekleyerek tekrar Türk lirasının bizlere kazandırmasını sağlamalıyız' ifadelerini kullanarak Türk lirasına verdiği önemi bir kez daha vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri