UBER İçin Son Uyarı Geldi! Belgeler İptal Edilecek

İBB Başkanı Mevlüt Uysal açıklamasında, UBER'e ilişkin bir uyarı daha gerçekleştirirken, turizm yolcu taşımacılığı belgesiyle UBER işi yapanların tespiti halinde belgelerin iptal edileceğini aktardı.

UBER İçin Son Uyarı Geldi! Belgeler İptal Edilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, UKOME'nin UBER hakkında aldığı karara yönelik basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 

Uysal açıklamasında, alınmış olan yeni kararlar ile turizmcilerin rahat bir nefes alcağını aktararak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen turizm yolcu taşımacılığı belgesinin, amacı haricinde kullanılmasına sınırlama getirildiğini belirtti. 

7 Yolcu Sınırlaması Ortadan KaldırıldıTurizm yolcusu taşıyan firmaların 7 kişiden daha az kişi taşımaları ve listeyi ilgili birimlere bildirmelerine yönelik karar alındığını dile getiren Uysal, bahsi geçen konuda turizmcilerin haklı oalrak sitemde bulunduklarını, durumun böyle olmasıyla birlikte 7 yolcu sınırlamasının ortadan kaldırıldığını ifade etti. 

12 saat öncesinde bildirmeyle alakalı kararın da kaldırıldığını anımsatan İBB Başkanı Uysal, bundan dolayı son alınan karar ile birlikte UBER'e yönelik yeşil ışık yakılıyormuş gibi bir algının oluşmaması gerektiğini bildirdi. 

Her durumda turizm yolcu taşımacılığı belgesi ile UBER işi gerçekleştirenlerin tespit edilmesi halide belgelerinin iptal edileceğini söyleyen İBB Başkanı Uysal, İstanbul'un turist bakımından en yoğun dönemlerini geçirdiğini ve turizmcilerin yaşadıklar sıkıntıları gidermek adına, sayı ve saat sınırlamasında düzenlemeye gidildiğini belirtti. 

Herkes Aldığı Belgeye Göre Hareket Edecek

Öte yandan Uysal açıklamalarında, turizm yolcu taşımacılığı belgesi ile UBER ve korsan taşımacılığın yapılamayacağını dileg getirerek, bu tarz işlere müsaade edilmeyeceğini, herkesin almış olduğu belgeler doğrultusunda hareket edeceğini ve başka bir şey yapamayacağını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri