Ulaştırma Bakanından Osmangazi Köprüsü Açıklaması

İDO ve Otoyol AŞ. arasında gerginliğe neden olan Osmangazi Köprüsü’ndeki indirim Amerika’da yargıya taşınıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuyla ilgili açıklama yaptı.

Ulaştırma Bakanından Osmangazi Köprüsü Açıklaması

Osmangazi Köprüsü’nde yeni yılda yapılan indirim üzerine İDO’nun İngiliz ortağı, söz konusu indirimi mahkemeye taşıyacağını açıklamıştı. İngiliz ortak Osmangazi Köprüsü’ndeki indirimin sözleşme şartlarına uygun olmadığını öne sürmüştü.

KARARA SAYGI DUYARIZ

Geçtiğimiz hafta yaşanan bu gelişmeler ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Aslan açıklamasında karara saygı duyacaklarını ifade etti

Bakan Ahmet Arslan sözleşme tarafı olmadıklarını belirten açıklamasında, bakanlık olarak tahkimin kararına saygı duyacaklarının altını çizdi.TEPKİ VERDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İngiliz ortağın bu davranışının ticari kaygılardan ibaret olduğuna işaret etti. Bakanlık olarak Türkiye’deki vatandaşların çıkarları ve ticaret kaygıları içerisinde olduklarını da belirten Bakan, bu şekilde konuya tepki verdi.

ÖNCELİMİZ ÜLKE İNSANINA HİZMET

Ulaştırma Bakanı açıklamasında ülke insanına hizmet etmenin öncelikli olduğunun altını çizdi. Osmangazi Köprüsü ve İDO’nun farklı kulvarlarda hizmet ürettiğini bildiren Bakan, köprünün hizmete açıldığı günlerde rekabet adına adımların atıldığını ve atılan bu adımlara Bakanlığın engel olmadığını söyledi.

Bakan Arslan alınan karar doğrultusunda köprü geçiş ücretlerinde indirim yapıldığını ve İDO’nun sözleşmesinde tahkime gidilecek bir madde varsa buna saygı duyacaklarını tekrarladı. Bunların yanı sıra İDO ile yapılan sözleşme kapsamında ücret belirleme konusunda şirketin söz hakkına sahip olmadığı da ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri