Yakında! Uçan Taksi Geliyor

Airbus CEO'su Tom Enders, uçan otomobillerin testine içinde olduğumuz yıl başlanacağını açıkladı. Fransa merkezli olarak çalışmalarını sürdüren Airbus, otomobilde yeni bir dönemin başlayacağının da sinyallerini verdi.

Yakında! Uçan Taksi Geliyor

Film sahneleri kısa bir süre sonra hayatın bir parçası olmaya hazırlanıyor. Otomobil ve hız tutkunlarını heyecanlandıran haber Airbus tarafından verildi. Toplu ve bireysel ulaşımda yeni bir döneme geçildiğinin sinyallerini veren projede, ne köprüye ne de yola ihtiyaç duyulmayacak.

UÇAN OTOMOBİL İÇİN ÖZEL BÖLÜM OLUŞTURULDU

Airbus tarafından üretilen Vahana 2017’de test sürüşüne çıkacak. Uçan otomobil olarak tasarlanan Vahana, Airbus bünyesinde oluşturulan Urban Air Mobilty isimli özel bir bölümde üretildi.

Airbus “Project Vahana” projesine geçtiğimiz yıl başlamıştı. Bu projenin devamı niteliğinde olan yeni tasarımların bir sonraki yıl test uçuşuna çıkması hedefleniyor.TEST SÜRÜŞLERİ BAŞLIYOR

Havacılık ve uzay araçları konusunda dünyanın en iyisi olan Airbus, uçan otomobil için geri sayıma geçti. Airbus CEO'su Tom Enders test sürüşlerinin bu yıl içinde başlayacağı bilgisini paylaştı.

Airbus CEO'su yaptığı açıklamada “uçan otomobil üretecek teknik bilgiye ve birikime sahibiz” ifadelerini kullandı. Bunun için denemelerin yapıldığını söyleyen Tom Enders devrim gibi yeniliğin ne zaman hayata geçeceğine dair ipuçları da verdi.

2020’DE HERŞEY FARKLI OLACAK

Üretim için 2018’i işaret eden Airbus CEO'su Tom Enders, uçan otomobilin insanlık tarihi için muhteşem bir gelişim olduğunu belirtti. Havacılık şirketi Airbus bu hava otomobilini 2020 yılında satışa sunmaya hazırlanıyor. Başlangıç için pilotlar tarafından kullanılacak uçan otomobiller, yasal izinlerin alınması halinde araçları sürücüsüz olarak kullanıma sunacak. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri