Emeklilere Ev Müjdesi!

Emeklilere ev müjdesi haberi TOKİ’den geldi.

Emeklilere Ev Müjdesi!

Emeklilere ev müjdesi haberi TOKİ’den geldi.

TOKİ’den içinde bulunduğumuz 2017 yapılacak konutların 15 bin kadarının emeklilere ayrılacağı bilgisi verildi. Emeklilere verilecek ev taksit detayları ise şöyle;Kura çekilişlerinde daire sahibi olmaya hak kazanan emekliler ve dar gelirli vatandaşlar için 2+1 dairelerden ödeme planları çıkarılacak. Maliyet için 120 bin ile 170 bin TL arasında değişen bütçeler söz konusu olacak. Bu ödeme planlarının, TOKİ’nin diğer projelerinde sunulan ödeme planlarına uygun olacağı belirtilmekte. Emekliler için TOKİ konutların yüzde 25'ini kontenjan olarak ayıracak ve hak sahipleri de yapılacak kura sonuçları ile belirlenmiş olacak. Kura sonucu bu kategori için hak sahibi olamayacak başvuru sahipleri için diğer alıcılar kategorisinde başvuru alınıp tekrar kuraya tabi olabilecekler.

TOKİ konutları için ödeme alternatifleri de bulunmakta. Alternatifler yüzde 12 peşin ödemeler için 180 ay vade ya da yüzde 20 peşin ödemeler için 240 ay vade seçenekleri bulunmakta. TOKİ emekli vatandaşlar için ayrıca konut yapımı ile ilgili olarak valiliklerden gelecek talepler yönünde de projeler yapacak. Emeklilere yönelik yapılacak projeler için başvuru ve satış işlemleri ise yalnızca Ziraat Bankası ile Halkbank aracılığı ile yürütülecek. TOKİ başkanı Ergün Turan yaptığı açıklamalarda başvurularla ilgili tek şartlarının emekli kartlarının mevcut olması ya da emekli olduklarına dair belge sahibi olduklarına ilişkin belgelerini bankaya ibraz edebilmeleri.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yaptıkları açıklamalarda 2017 yılında inşa edilecek 65 bin sosyal konutun dörtte birinin emekli vatandaşlara ayrılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER