Kamu Lojman Satışında Memura Öncelik!

Memurlar dikkat! Maliye Bakanı kamu lojmanlarının satış süreci hakkında önemli açıklamalar yaptı. Öncelik içinde oturan memurda olacak!

Kamu Lojman Satışında Memura Öncelik!

Memurlar dikkat! Maliye Bakanı kamu lojmanlarının satış süreci hakkında önemli açıklamalar yaptı. Öncelik içinde oturan memurda olacak!

50 Bin Kamu Lojmanı Satışa Sunulacak

Bakan Naci Ağbal kamu lojmanlarının satışında, lojmanı kullanan memurun taleplerinin dikkate alınacağını ifade etti. Satışta alım hakkının öncelikle memura verileceğini belirterek, “Kamu lojmanları ihale yoluyla satışa çıkacak. Bu kapsamda ihale çerçevesinde belirlenen fiyattan memur talep ederse yüzde 10 düşürülecek ve memura satılacak. Şu anda 50 bin lojmanın olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayı savunma, güvenlik, istihbarat ve adalet hizmetlerinin kullanıldığı lojmanlar dışında olan sayı” dedi.Maliye Bakanlığı konula ilgili çalışmalarını ise iki farklı tebliğde topladı. Bu kapsamda “Milli Emlak Genel Tebliği” Resmi Gazetede yayımlandı.

Bir haber ajansına konuyu değerlendiren Maliye Bakanı, kamuya ait lojman satışıyla ilgili kanunun 2017 yılında Resmi Gazetede yayımlanarak, yürürlüğe girdiğini aktardı. Kanunun hayata geçmesini sağlayacak, açıklayıcı hükümlerden oluşan ilgili tebliğinse bugün itibariyle yayımlandığını dile getirdi. Tebliğin Resmi Gazetede yayımlanması sonrasında kamu lojmanlarının satış sürecinde, memurlara bazı haklar verdiklerinin altını çizdi. Hükümet olarak kamuya hizmet veren memurların haklarına bir yenisini eklediklerini, alınan kararın mamurlar için güzel bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Peşin Alıma Yüzde 25 İndirim! Taksitlerse 48 Aya Varacak

Bakan Ağbal değerlendirmesinde, satışın kat mülkiyeti bulunun konutlarla başlayacağını, bir sonraki etapta ise kat mülkiyeti olmayan konutlara mülkiyet çıkarılacağını belirtti. Sonrasında ise satışların bu lojmanlar içinde gerçekleşeceğini aktardı. Satışlarda peşin indiriminin yüzde 25 olduğunu, konutu taksitle almak isteyenlerinse 48 aya varan taksitlerden yararlanabileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif demir
Arif demir - 2 ay Önce

Tabiki kamu çalışanları harici vatandas değil bu ülkede her yerde çifte standart kardeşim .biz ölmek istesek hayır öncelik devlet çalışanlarının derler

SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri