TOKİ Arsasına Rekor Teklif

Küçükçekmece'de yer alan TOKİ arsasına 900 milyon lira teklif edildi.

TOKİ Arsasına Rekor Teklif

Küçükçekmece'de yer alan TOKİ arsasına 900 milyon lira teklif edildi.

TOKİ’ye ait olan  20 bin 776 metrekarelik arsa  için ihale yapılıyor. Söz konusu bu ihalenin ikinci oturumuna geçildi ve oturumda, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira teklif sunuldu. Ayrıca, idare payı geliri için de 324 milyon liralık bir teklif söz konusu.

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi'ndeki 20 bin 776 metrekarelik alan için Türkiye Toplu Konut İdaresi ihale düzenleniyor. TOKİ tarafından düzenlenen ihalenin ikinci oturumu sona erdi ve bu oturumda da teklifler verildi.TOKİ Başkanı Ergün Turan, ihaleye ilişkin açıklama yaptı. Ergün Turan yaptığı açıklamada, arsanın ulaşım yollarına yakın oluşu sebebiyle ve bölgenin çeşitliliği ile alt yapısı tamamlanmış bölgede yer alması dolayısıyla yatırımcılar için yeni bir fırsat imkanı sunduğu yorumunda bulundu.

Turan, TOKİ'nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna dikkat çekerek, Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağladıkları bilgisini verdi. Turan ayrıca, bu sayede dar gelirli ve konut alma konusunda  zorluk çeken vatandaşların konut ihtiyacını karşıladıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER