Yüksek Konut Kredisi Faizine, Senetli Çözüm!

Konut kredisi faizlerinin artması, inşaat firmalarını harekete geçirdi. Bazı firmaları senetli konut satışına başladı.

Yüksek Konut Kredisi Faizine, Senetli Çözüm!

Konut kredisi faizlerinin artması, inşaat firmalarını harekete geçirdi. Bazı firmaları senetli konut satışına başladı.

Konut Kredisi Faizleri Aldı Başını Gitti!

Konut kredilerindeki faiz oranları son 102 ayın zirvesine çıktı. Aylık bazdaki faizler 1,23’e tırmandı. Konut kredisiyle ev alma hayali kuran vatandaşlarsa, faizlerin çok yüksek olmasından dolayı ev hayallerini erteledi. İşte bu durum bazı inşaat firmalarını çözüm üretmeye zorladı ve senetli konut satışları yeniden başladı. Firmalar bu uygulamaya sektörün devamlılığını sağlamak adına başladıklarını ifade ederken, uygulama ile tüketicilere 60 aya varan sıfır faizli ve senetli konut satışı yaptıklarını belirtti.Sektör böyle bir süreç içerisinden geçerken Bursa’da düzenlenen fuar dikkat çekti. Fuar kapılarını 11 Nisanda açtı ve hafta sonunda sona erdi. Fuarın organizasyonunu ise TÜYAP, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası birlikte yaptı. Alınan bilgilere göre fuara toplamda 195 farklı firma katılım gösterdi. Etkinlik, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi çatısı altında ziyaretçilerini kabul etti.

İşte bu etkinlikte yer alan bazı firmalar senetli konut satışı kampanyalarıyla ilgi odağı oldu. Firmaların 60 ay vadeli ve faizsiz konut satışına ilişkin bilgileri ziyaretçilerle paylaştı. Söz konusu firma yetkilileri bankaların konut kredisi faizlerinin yüzde 1,20 üzerinde olduğuna işaret ederek, böyle bir kampanyaya başladıklarını belirtti.

“Sektör Üretmeye Devam Ediyor”

Fuara Bursa Emlak Müşavirleri Esnaf Odası’nın başkanlığını yapmakta olan Erdal Çelebi katılım gösterdi. Gayrimenkul sektörünün önemine değinen Çelebi sektörün üretmeye devam ettiğini, üretileninde kendine pazar açmak zorunda olduğunu belirtti. Konut kredisi faizlerinin son dönemde ciddi oranda arttığını dile getirerek, bazı firmaların senetli satış kampanyalarının yerinde olduğunu aktardı. Senetli satışın sektöre hareket kazandırmak için yapıldığının da altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri