30 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

30 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar, genellikle kredi notu yüksek olan tüketicilerden kefis talebinde bulunmayan bankalardır.

30 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin eğitim, tatil ya da bireysel ihtiyaçlarını karşılamak adına banka aracılığı ile kullanmış olduğu kredi türüne denmektedir. Bankalar, ihtiyaç kredisi adı altında, tüketicilerin bu ihtiyaçlarını giderebilmek adına düşük faiz ile kredi imkanı sağlamaktadır.

İhtiyaç kredisi, bankaların talep etmiş olduğu şartların yerine getirilmesi ile kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda ihtiyaç kredisi kullandırılırken, bankalar tarafından tüketicinin kredi notu, gelir durumu, yaş kriteri gibi şartlara bakılmaktadır. Örneğin; 18 yaşını doldurmuş, gelir durumunun iyi olduğunu belgeleyen ve kredi notu iyi derecede olan tüm tüketiciler, bankalar aracılığı ile ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Bazen bankaların, tüketicilere şart koşmuş olduğu konuların arasında kefil durumu da yer alabilmektedir. Son birkaç yıldır bu konuda gevşek davranan bankalar, tüketiciden kefil talebinde bulunabilmek adına öncelikle kredi notu ve gelir durumuna bakmaktadır. Bu iki şartın uygun olması durumunda tüketicileri kefilsiz ihtiyaç kredisi sağlanabilmektedir.

Güncel 2018 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarıİhtiyaç kredisi faiz oranları, genellikle bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Her banka kendi sistemine göre bir faiz oranı belirlerken, bu faiz oranları dönem dönem de değişebilmektedir. Örneğin; yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bayram kredisi adı altında ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar, bu kampanyalara uygun olarak faiz oranı uygulamaktadır.

Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına bakılacak olursa; QNB Finansbank yüzde 1,33 civarında, Garanti Bankası 25 bin TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde yüzde 1,89 civarında, ING Bank ise, kredi başvurusunda bulunan Findeks kredi notuna göre yüzde 1,49 ile 1,59 arasında ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulamaktadır.

Öte yandan diğer bazı bankaların hali hazırdaki faiz oranları ise; Denizbank tarafından yüzde 1,45 civarında, Ziraat Bankası yüzde 1,73 civarında, CEPTETEB yüzde 1,60 civarında, yüzde 1,63 civarında, Yapı Kredi Bankası yüzde 1,80 civarında, Akbank ise yüzde 1,99 civarında ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulamaktadır.

En Uygun Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar, genellikle bankaları uygulamış olduğu ihtiyaç kredisi faiz oranları, dosya masrafları ve kredi kesintilerine göre belirlenmektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına bakıldığında şuanda en uygun ihtiyaç kredisi veren banka QNB Finansbank’tır. Çünkü QNB Finansbank, bayram kredisi kampanyası kapsamında kullandırmış olduğu ihtiyaç kredileri için yüzde 1,33 oranında faiz oranı uygulamaktadır.

30 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

30 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar, genellikle kredi notu yüksek olan tüketicilerden kefis talebinde bulunmayan bankalardır. Günümüzde pek çok banka ya da KOSGEB gibi bir tür finans kuruluşları tarafından, kredi başvurusunda bulunan tüketicinin gelir durumu, bankalar ile arasının iyi olup olmadığı ve kredi notu gibi unsurlara bakarak 30 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri