40 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

40 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi, bankalar tarafından verilebilecek en yüksek miktardaki ihtiyaç kredileri arasında yer almaktadır.

40 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin eğitim, bayram, alışveriş, tatil ve bunun gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, bankalar ya da finans kuruluşları tarafından temin edilen bir kredi ürünüdür. Diğer kredi ürünlerine kıyasla daha uygun maliyetlerde, faiz oranlarında ve imkanlarda sağlanan ihtiyaç kredisi, tüketicilerin bankalar aracılığı ile sıklıkla kullanmış olduğu kredi türlerinden biridir.

Bankalar, kendisinden ihtiyaç kredisi talep eden tüketicilerden çeşitli şartlar talep etmektedir. Normal şartlarda gelir durumunu gösteren belge, nüfus cüzdanı, kefil ya da ipotek gösterilebilecek bir tapu talep eden bankalar, son birkaç yıldır ihtiyaç kredisi kullandırırken biraz daha esnek davranmaktadır. Örneğin; son yıllarda pek çok banka, başvuru sahibinin yalnızca gelir durumu ve bankalar üzerindeki puan durumuna bakarken, kefil ya da ipotek talebinde bulunmamaktadır.Bankaların kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırabilmesi için de bir takım şartların yerinde olması gerekmektedir. Başvuru sahibini kredi notunun iyi olması ve gelir durumunun da yerinde olması durumunda bankalar tarafından 40 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi kullandırılabilmektedir.

Güncel 2018 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi için uygulana faiz oranları her bankada değişiklik göstermektedir. Bunun ile beraber bankalar çeşitli dönemlerde çeşitli faiz oranları uygulamaktadır. Örneğin; şu dönemde Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, pek çok banka “Bayram Kredisi” adı ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bayram kredisinin faiz oranları ise, sıradan dönemlerdeki faiz oranları ile aynı olmamaktadır. Dolayısıyla bankaların en güncel faiz oranlarına bakılacak olursa; QNB Finansbank ihtiyaç kredisi için yüzde 1,33, CEPTETEB yüzde 1,60, Türkiye İş Bankası yüzde 1,59, Denizbank yüzde 1,45, ING Bank yüzde 1,51, Akbank yüzde 1,79, Halkbank yüzde 1,73 ve Yapı Kredi Bankası ise yüzde 1,77 civarında ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulamaktadır. 

En Uygun Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar, daha çok kredinin faiz oranına, dosya masraflarına ve kesintilerine göre belirlenmektedir. Buna göre en güncel faiz oranlarına bakıldığında en az faiz oranı uygulayan banka QNB Finansbank’tır. Dolayısıyla en uygun ihtiyaç kredisini de QNB Finansbank vermektedir. Bunun ile beraber CEPTETEB, Denizbank, Türkiye İş Bankası gibi bankalarda uygun faiz oranları ile en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

40 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

40 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi, bankalar tarafından verilebilecek en yüksek miktardaki ihtiyaç kredileri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla 40n TL civarındaki bir krediyi kefilsiz olarak alabilmek için, başvuru sahibinin sicilinin temiz olması, kredi notunun yüksek olması ve bankalar ile arasının iyi olması gerekmektedir. Buna göre Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), ING Bank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, HSBC, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Halkbank gibi çeşitli bankalar 40 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi verebilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri