Güncel En Ucuz Trafik Sigortası Listesi

Trafik sigortası Türkiye’de bulunan araçlara yaptırılması gereken ve zorunlu olan bir sigorta çeşididir. Trafik sigortalarının zorunlu olmasının nedeni maddi hasarın meydana geldiği trafik kazalarında kaza yapılan aracın aldığı maddi hasarın belirli bir kısmının karşılanıyor olmasıdır.

Güncel En Ucuz Trafik Sigortası Listesi

Trafik sigortası Türkiye’de bulunan araçlara yaptırılması gereken ve zorunlu olan bir sigorta çeşididir. Trafik sigortalarının zorunlu olmasının nedeni maddi hasarın meydana geldiği trafik kazalarında kaza yapılan aracın aldığı maddi hasarın belirli bir kısmının karşılanıyor olmasıdır. Trafik sigortası yaptırılması Türkiye’de zorunludur. Trafik sigortası olmayan araçların trafikte bulunmaları yasaktır. Bu sigorta türünde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hasarlı kazalarda aracın sahibinin hasarını ödememesidir. Zorunlu trafik sigortası sadece karşı tarafından maddi zararını karşılar. Sigortası araçların trafikte olduğunun tespiti durumunda araç bağlanır.

Zorunlu Trafik Sigortası Tavan Fiyat Ücreti

Zorunlu trafik sigortası kapsamında ödenecek olan primler 7 farklı basamakla belirleniyor. İlk defa araç alan ve trafik sigortası yaptıran kişi 4. basamaktan sayılıyor. 2018 trafik sigortası primlerinin en düşüğü Türkiye geneli için 444 lira olarak, İstanbul için de 470 lira olarak belirlendi. İstanbul için en yüksek fiyat 2.137 lira olarak açıklanırken, Türkiye genelinde bu rakamın 2.105 lira olduğu biliniyor. En ucuz trafik sigortası fiyatı ve en pahalı trafik sigortası fiyatı olarak da nitelenebile bu fiyatlar sürücülerin poliçe süresince yaptıkları kaza sayısına göre belirleniyor. 3 yıl üst üste kaza yapan sürücüler yüksek tutardan zorunlu trafik sigortası primi ödüyorlar. 7. basamakta 3 yıl hiç kaza yapmayan sürücüler bulunuyor. Kaza yapan sürücüler 1. Basamağa doğru ilerlerken, kaza yapmayanlar da 7. basamağa doğru ilerliyorlar. İstanbul’da zorunlu trafik sigortası sistemine yeni dahil olanlar 855 lira ödüyorlar.

Trafik Sigortası En Ucuza Nasıl Yaptırılır?

En ucuz trafik sigortası yaptırmak isteyenler fiyat araştırması içine girerler. İnternet ortamında pek çok site tarafından geliştirilen sistem sayesinde en ucuz zorunlu trafik sigortasının nerede yaptırılacağı bilgisine ulaşılır. Sigorta şirketlerinin web sitelerinden de aynı sigorta fiyatı karşılaştırma işlemi yapılabilmekte ve kısa bir süre içinde en ucuz trafik sigortasının hangi sigorta şirketinde olduğu bilgisine ulaşılabilmektedir. Ayrıca şirketler tarafından online olarak yılın her günü ve günün her saati trafik sigortası poliçesi satın alma hizmeti de verilebilmektedir. Ancak bu araştırmayı ya da satın almayı online olarak yapmak istemeyenler birebir sigorta şirketlerine giderek de fiyat bilgisi alabilir, bu sayede trafik sigortası fiyatı karşılaştırma imkanı bulabilirler.

Güncel En Ucuz Trafik Sigortası Listesi

Güncel ve en ucuz trafik sigortası hangisidir sorusuna cevap alabilmek için sigorta şirketlerine gitmek ve bu şekilde araştırma yapmak oldukça zahmetli bir yoldur. Teknoloji çağında olmamız sebebiyle pek çok işlem artık online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sigorta fiyatı karşılaştırma ve sigorta şirketlerinden dakikalar içinde fiyat teklifi alabilme artık internet yoluyla yapılabilmektedir. Neredeyse tüm sigorta şirketlerinin online fiyat teklifi verme hizmeti vardır. 2018 trafik sigortası fiyatlarının ne kadar olduğu bilgisine de yine internetten bir çok adresten ulaşılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri