KOSGEB Genç Çiftçi Desteği İle Avantajlı Olabilirsiniz

Hem tarım hem de hayvancılık sektörüne yönelik KOSGEB’in avantajlı destek programlarından faydalanabilirsiniz. Belirli şartlar çerçevesinde KOSGEB genç çiftçi desteği sahibi olabilirsiniz.

KOSGEB Genç Çiftçi Desteği İle Avantajlı Olabilirsiniz

Hem tarım hem de hayvancılık sektörüne yönelik KOSGEB’in avantajlı destek programlarından faydalanabilirsiniz. Belirli şartlar çerçevesinde KOSGEB genç çiftçi desteği sahibi olabilirsiniz. Bunun için 30.000 TL olarak kredi seçeneklerini duyuruyor. Ayrıntılı bilgiler çerçevesinde 30 bin TL değerinde olan kredileri ile projelerinize yer verebilirsiniz. Nitekim faizsiz olacak şekilde kredi imkanları ile karşı karşıya kalmanız söz konusudur. Kredilerden faydalanmak isteyen çiftçilerin bu anlamda hangi alanlara yönelik destek verildiğini öğrenmeleri önemlidir.

Çiftçiye Özel Destek Alanları Hangileridir?

Çiftçiye verilen destek çeşitli alanlardan yana karşınıza çıkacaktır. Örneğin tarım ile ormancılık makinelerinin imalatına yönelik işlemlere yer verecek olanların taleplerde bulunmaları mümkün. Bunun hemen arkasından tarımsal olarak ham madde üretimleri için de sunulur. Canlı hayvanların toptan ticaretine yer vermek isteyenlerin dahi yine çiftçi destek kredileri üzerinden ilerlemeleri mümkün olmakta. Bunların devamında gelen diğer alanlar ise;

  • Tarımsal makinelere ya da parçalara yönelik toptan ticaret için de değerlendirebilebilir.
  • Hem et hem de kümes hayvanlarına yönelik üretimler için de veriliyor.
  • Bitkisel ve hayvansal yaplara yönelik imalat yapacak olanların da yine başvurulara yer vermesi gereklidir.
  • Hayvanlardan yana yem imalatına yer vereceklerin yine şartlara göz atmaları gereklidir.
  • Hayvan yemi üzerinden toptan ticarelet için de yine göz önünde bulundurabilirsiniz.Çiftçi birliği hibe desteği adına çeşitli kategorilerin karşınıza çıkması söz konusudur. Sonuç olarak hibe ya da faizsiz olacak şekilde kredilerden ilerlemeniz esas alınmıştır. Bu anlamda KOSGEB üzerinden başvuruların nasıl olduğuna göz atmak gerek. Belirli şartlar çerçevesinde kredilerden faydalanacağınız göreceksiniz.

KOSGEB Çiftçi Kredileri İçin Önemli Eğitimler Hangileridir?

Devlet çiftçi desteği üzerinden ilerlemek isteyenlerin KOSGEB şartlarına dikkat etmeleri gereklidir. Nitekim belirli eğitimlerin tamamlanması halinde ilerlemenize izin verilir. Örneğin çiftçi destek başvurularının akabinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almak zorundadır. Eğitim başvurularına da internet üzerinden yer veriliyor. Üstelik ücretsiz olacak şekilde eğitimlerden yana ilerlemeniz mümkün olacaktır. Sonuç olarak alınan eğitimlerin akabinde işlerine yönelik projeler hazırlanır. Nitekim belirli projelerden yana genç çiftçi desteği başvurusu için harekete geçilebilir. Uygulamalı olması dışında çiftçilerin Girişimcilik Destek Programı için de bilgi sahibi olarak kredilere yer vermesi önem arz etmekte.

Ziraat Bankasından Çiftçilere Özel Krediler Hangileri?

Ziraat Bankası çiftçi desteği için kredi imkanlarına yer veriyor. En uygun kredi programları dahilinde çiftçilerin ilerlemeleri kolay hale gelmektedir. Nitekim faiz indirimlerine geçildiğini göreceksiniz. Bu sayede uygun faiz oranları üzerinden kredilere başvurmak daha kolay hale geliyor. Öyle ki faizlerin belirli alanlara göre değiştiğini belirtmek gereklidir. Resmi Gazete’de bu konuda dahi duyurulara gidilir. Böylece çiftçi destek kredisi faiz oranları hakkında bilgi sahibi olarak ilerlemeniz sağlanır. Aynı zamanda başvurular için aranılan şartlara dahi göz atabilirsiniz. Ancak şartlar dahilinde çiftçilerin kredi başvurularına geçmeleri ve sonuç almaları mümkün.

Genç Çiftçilerin Krediler İçin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Çiftçi hibe desteği nasıl alınır sorularına karşılık olarak dikkat edilmesi gereken hususlar ifade ediliyor. Örneğin yaş sınırlarının bunların başında geldiğini göreceksiniz. 18 ile 40 yaş aralıkları çerçevesinde hibe kredilerinden yana olumlu yanıt alınabilir. Devamında çiftçilerin mutlaka okur - yazar olmaları isteniyor. SGK olarak çalışmıyor olmanız halinde kredilere başvurmanız mümkün olacaktır. Ticari işletmelere yer vermeyenlerin de aynı şekilde çiftçi tarla desteği almalarına izin verilir. T.C. Vatandaşı olanların herhangi bir yerde okumaması halinde başvurulara geçiş yapmaları da önemlidir. Tüm bu şartlara uygun durumda olmanız halinde hibe programlarına dahil olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri