PTT’den Sigorta Hizmeti

PTT, sigorta ulaştırma, kargo, havale, EFT, hesap işlemler, ödeme işlemleri gibi bankacılık alanında verilen tüm hizmetleri sağlayan bir kamu kuruluşudur.

PTT’den Sigorta Hizmeti

PTT, sigorta ulaştırma, kargo, havale, EFT, hesap işlemler, ödeme işlemleri gibi bankacılık alanında verilen tüm hizmetleri sağlayan bir kamu kuruluşudur. Her türlü sigorta ürününü müşterileri için sağlayan PTT, araçlar için zorunlu trafik sigortası, kasko gibi hizmetler de sağlamaktadır.

Neredeyse 200 yıldır Türkiye’de hizmet veren PTT, her geçen gün teknolojiye ayak uydurarak geniş ürün yelpazesi ve hizmetleriyle, Türkiye’de en çok tercih edilen kurumlar arasında yer almaktadır.

PTT Sigorta Yapıyor Mu?

Diğer tüm sigortacılar gibi araç kaskosu, zorunlu trafik sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası, eşya sigortası ve zorunlu deprem sigortası (DASK) gibi her türlü sigorta hizmetleri vermektedir. PTT Sigorta adı altında sağlanan bu hizmetler, Türkiye’nin her bir köşesindeki PTT şubelerinden ya da internet şubesinden alınabilmektedir.PTT Sigorta, henüz kurulmuş olan bir hizmet olmakla beraber, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir kuruluştur. PTT Sigorta sayesinde zorunlu trafik sigortası için kolaylıkla teklif alınabilir ve buna göre işlem gerçekleştirilebilir. Bunun için yalnızca PTT Sigorta’nın resmi web sitesi üzerinden T. C. kimlik numarası, plaka numarası, Cep telefonu numarası ve e-posta gibi araç, kimlik ve iletişim bilgilerini girmek yeterli olacaktır. Böylece PTT araç sahibi için 9 farklı sigorta şirketi üzerinden araştırma yapacak ve en uygun sigorta poliçesi hakkında bilgi verecektir.

PTT Trafik Sigortası Poliçe Ücretleri

PTT Trafik Sigortası sayesinde herhangi bir kaza durumunda karşı aracın hasarını karşılama, karşı araçta bulunan kişilerin ilk yardım, tedavi, hastane, muayene gibi maddi ihtiyaçlarını karşılama, araçla yapılan ve bir kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet verilen kazalarda ölen kişinin defin masraflarını ile yine ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yardım ve zararını karşılamak adına teminat sağlanır.

Sürücüler her ne kadar araçları güvenli bir şekilde kullansalar da bazı durumlarda trafik kazaları kaçınılmaz olmaktadır. Bu gibi durumlarda kaza sebebiyle ortaya çıkan hasarların karşılanması adına hükümet tarafından trafik sigortası zorunlu hale getirilmiştir. PTT Sigorta’da, sigorta süresi sona ermiş ya da ilk defa sigorta yaptıracak olan sürücüler için PTT Trafik Sigortası hizmeti sağlamaktadır.

PTT’den Sigorta Hizmeti

PTT’den sigorta hizmeti alabilmek için öncelikle bireyin hangi sigorta hizmetinden yararlanmak istediğini belirlemesi gerekmektedir. Ardından en yakın PTT şubesine müracaat ederek, kendisi için ihtiyacı olan sigorta ürününden en uygun olan sigorta poliçesi ücreti hakkında bilgi almak üzere gişe görevlisine başvuru ve talepte bulunması gerekmektedir. Tüketici için sunulan poliçe ücretleri arasından kendisine en uygun olan sigortayı seçmesi ve ardından da ödeme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Böylelikle PTT’den sigorta hizmeti için ilk adım atılmış olacaktır.

Söz konusu bu sigorta hizmeti dahilinde yaptırılan sigortanın şartlarına göre araç, sağlık ya da konut sigortasının zarar görmesi durumunda teminat sağlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri