Advert Advert Advert


   

2017'de Turist Açığı Kapanacak

2017'de Turist Açığı Kapanacak

Türkiye’de yaşanan sorunlar neticesinde bu yıl Türkiye yerine İspanya, Portekiz ve Yunanistan’ı tercih eden Avrupalı turistler, gittikleri yerlerde bekledikleri hizmetleri bulamayınca 2017 yılı için rotalarını tekrardan Türkiye’ye çevirmişe benziyor.

Türkiye’de yaşanan sorunlar neticesinde bu yıl Türkiye yerine İspanya, Portekiz ve Yunanistan’ı tercih eden Avrupalı turistler, gittikleri yerlerde bekledikleri hizmetleri bulamayınca 2017 yılı için rotalarını tekrardan Türkiye’ye çevirmişe benziyor. ‘Türkiye güvenli değil’ bahanesi üreterek Türkiye ağından çekilen tur organizatörlerinin yerini Türk organizatörlerin alması bekleniyor.

2015 yılında başta Hollanda, Almanya ve Belçika olmak üzere birçok ülkeden 500 binden fazla turist getiren Corendon Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, bu yıl için turist sayısında ciddi azalma olsa da gelecek sene tekrardan yükselişe geçeğini söyledi.

Karaer: ‘’ Avrupalı turistler bu sene ülkemizi tercih etmediler. Güvenlik bahanesi uydurarak İspanya, Yunanistan gibi ülkeleri tercih ettiler. Fakat gittikleri otel ve yerleşkelerde özellikle çocuklu aileler bekledikler ve talep ettikleri hizmetleri alamadılar. Bizim şirket olarak öngörümüz gelecek sene için yüzde 20’lik artışla ülkemizi tercih edecektir yabancı turistler. ‘’

Avrupa tur şirketlerinin 2017 planları içerisinde Türkiye ağında ciddi azaltmalar planladıklarını belirten Karaer, bu açığı Türk şirketlerin kapatacağını açıkladı. Karaer detayları da açıkladı:

‘’Geçen sene 500 bin kişi getirmiştik ülkeye. Fakat bu sene %30’luk kayıpla 350 bin turist getirebildik. Ancak bize ulaşan rezervasyon taleplerine baktığımızda bu yılki açığımızı gelecek sene rahatlıkla katabileceğiz. Bu sebeple hem uçak hem de paket satışlarımızın kapasitesini artırdık ve taleplere karşılık vermeye başladık. Şirket olarak hedefimiz seneye 500 bin üzerinde turistti ülkemizde misafir etmek.

Avrupalı insanların Türkiye’de yaşananları dikkatle takip ediyor. 16 Temmuz sonrası daha önceden satışı gerçekleşen rezervasyonlarda herhangi bir iptal işin talep gelmedi bizim şirketimize. Yabancı turistler bize bu konuda güvendirler. Herhangi sorun yaşamadan tatillerini yaptılar.

İki Yeni Otel Gündemde

Corendon Grup olarak önlerindeki hedeflerden de bahseden Karaer tur operatörlüğü, havayolu şirketi ve otel olmak üzere üç sektörde hizmet verdiğini söyledi. Grubun Türkiye genelinde Kerem, Lara, Bodrum ve Alaçatı da dört adet oteli bulunduğuna da dikkat çeken Karaer, ayrıca Amsterdam’da iki adet İbaza ve Endülüs şehirlerinde de bir adet otel ile turistleri ağırladıklarını aktardı. Grup Yönetimi olarak 2018’de Amsterdam’da 2019 yılında da Barselona’da yeni oteller açarak hizmetlerini büyütmeye karar verdiklerini belirtti.

2017'de Turist Açıgı Kapanacak ekonomi turizm haber son dakika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!