Uzakdoğulu Yatırımcıların İlgi Odağı Türkiye
Advert Advert Advert


Uzakdoğulu Yatırımcıların İlgi Odağı Türkiye


Uzakdoğulu Yatırımcıların İlgi Odağı Türkiye
Uzakdoğulu Yatırımcıların İlgi Odağı Türkiye -

Uzakdoğulu şirketler, birbirinden farklı birçok sektörde yatırımlarını Türkiye de yapmak için ülkemizi yakın markaj altında takip eder oldular.

Uzakdoğulu şirketler, birbirinden farklı birçok sektörde yatırımlarını Türkiye de yapmak için ülkemizi yakın markaj altında takip eder oldular. Çinli enerji sektörü devi CMEC yatırım yapmak için görüşmelerde son adımları gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

15 Temmuz’da büyük bir darbe girişiminin ardından Türkiye ekonomik olarak büyümesini durdurmadan veya yavaşlatmadan son hızda artırıyor. Bu durumda Uzakdoğulu şirketlerin gözünden kaçmadı. . Yatırım danışmanlık hizmeti veren Corintco şirketinin ortaklarından olan Mehmet Akif Işık, daha önce Amerikalı ve Avrupalı yatırımcıların ülkede faaliyet gösterdiğini fakat şimdi ise yoğun olarak Japonya, Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinin faaliyet göstereceğini söyledi.

Başta Enerji Olmak Üzere Birçok Sektörde Talepler Var

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin hisse senetlerinin büyük çoğunluğuna talip olduktan sonra vazgeçen Çinli enerji devi CMEC ile tekrardan görüşmelerin sürdüğünü ve sona doğru yaklaşıldığını söyleyen Işık: ‘’Son zamanlarda özellikle başta enerji sektörü olmak üzere bir çok sektörümüze ciddi talepler gelmektedir. Bakanımız Berat Albayrak Çin’deki ziyaretlerinde yatırımcıları ülkemize davet ederek çalışma yapmalarına teşvik etmişti. Bu durumun ardından talepler hızla artmaya başladı. Diğer yandan gıda ve hayvancılık sektöründe de bir çok anlaşmalar gerçekleşiyor ve gerçekleşmeye de devam edecektir. Bizler gelen yatırımcıları ülkemizin doğusunda çalışmalar yapması için yönlendiriyoruz. Bu sebepten kaynaklı görüşmelerde uzama boy gösteriyor ‘’ dedi.

Türkiye Sıçrama Tahtası Konumunda

Işık: ‘’Uzakdoğulu yatırımcılar ülkemizi bir sıçrama tahtası vaziyetinde görüyorlar. Batılı ülkeler ise olası bir kriz halinde hemen yatırımlarını çekerek kaçma eğiliminde bulunuyorlar. Uzakdoğulu yatırımcıların daha akılcı bir plan çizdiklerini söyleyebiliriz. Son zamanlarda Amerikalı ve Avrupalı yatırımcılar ile görüşmelerimiz tıkandı. Aşırı bir duraksama hali mevcut. Onlara bu yatırım bölgelerinden vazgeçerlerse kaybedenin kendileri olacaklarını aktarmaya çalışıyoruz.

Enerjide termik santral, güneş panelleri, rüzgâr enerjisi alanlarında dünyadaki bir çok yatırımcı ve şirketler ile görüşmeler halindeyiz. Ayrıca bizlere AVM ve gayrimenkul yatırımı için başvuruda bulunan yatırımcılar da mevcut.  Tarım ve hayvancılıkta ise artık görüşmeler son işlemlere kaldı. ‘’dedi.

Uzakdoğulu Yatırımcıların İlgi Odağı Türkiye haber son dakika ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!