Bir Kayyum Ataması da Alfemo’ya!
Advert Advert Advert


Bir Kayyum Ataması da Alfemo’ya!


Bir Kayyum Ataması da Alfemo’ya!
Bir Kayyum Ataması da Alfemo’ya! -

Fethullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmalar kapsamında İzmir’de faaliyetlerini sürdüren Alfemo şirketine TMSF tarafından kayyum atandı.

İzmir’de Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ veya diğer adıyla PDY’ye finansal destek sağladığı tespit edilerek en konulan Alfemo’ya kayyum ataması gerçekleştirildi. İzmir Sulh Ceza Hakimliği tarafından son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’lerin 13. ve 19. maddeleri uyarınca kayyum atanmasına karar verildi.

Hakim kararıyla TMSF yetkililerinin kayyum olarak atanmasıyla Alfemo da TMSF’ye devredilmiş şirketler arasına girmiş oldu. Kararın açıklanmasının ardından Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri şirketin Torbalı’da bulunan fabrikasına giderek bazı evraklara el koydu. Muhasebe defterinden 1 dolar çıktığını tespit eden mali şube ekipleri, bunun üzerine muhasebe müdürünü göz altına aldı. Torbalı’da bulunan Alfemo fabrikası ile ilgili pek çok dijital kayıt cihazı ve evrağa el konulduğu açıklandı.

TMSF’nin kayyum olarak atanmasının ardından işten çıkarılma korkusu yaşayan işçilerle ilgili kritik bir açıklama gelirken işçilerin işten çıkarılmayacakları açıklandı. Yönetimin değişmesine rağmen fabrikanın işlemeye devam edeceği belirtildi.

15 Temmuz sürecinin ardından FETÖ’ye himmet parası adıyla finansal destek sağladığı tespit edilen şirketler hakkında soruşturma açılmış, destek sağladığı belirlenen şirketlere el konulmaya başlanmıştı. Bu kapsamda el konulan ve TMSF’ye devredilen şirketler arasında Alfemo da katıldı. Alfemo AŞ’nin kurucusu ve sahibi Ramazan Davulcuoğlu hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

alfemo kayyum ataması ramazan davulcuoğlu fetö soruşturması kanun hükmünde kararname
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!