Commodore ile Olur Mu Demeyin!
Advert Advert Advert


Commodore ile Olur Mu Demeyin!


Commodore ile Olur Mu Demeyin!
Commodore ile Olur Mu Demeyin! -

Bir zamanların efsanevi oyun konsolu Commodore 64, bugün birçok gencin adını dahi duymadığı bir platform. Ancak Polonya’da yaşayan bir tamirci için bir oyun konsolundan çok daha fazlası.

Polonya Gdansk’ta yaşayan bir araç tamircisi, tam 25 yıldır kendisine getirilen araçların direksiyon ayarlarını bir dönemin efsanevi oyun platformu Commodore 64 ile yapıyor. Tüm zamanların en çok oynanılan oyun konsollarından biri olan Commodore 64, o dönemlerde en büyük rakibi olan Amiga serisi ile birlikte müthiş bir hayran kitlesi kazanmıştı. Polonya’da yaşayan bir araba tamircisinin kullandığı Commodore 64, bir facebook kullanıcısının bu görüntüleri paylaşmasının ardından tekrar gündemdeki yerini aldı. 64 kilobayt evet yanlış duymadınız sadece kilobayt RAM’e sahip olan Commodore 64’ün araçların direksiyonlarının ayarlanmasında kullanıldığı haberi pek çok oyun tutkunu tarafından inanılmaz olarak nitelendiriliyor.                 

Commodore 64’ü basınç dengeleme, sinüs dalgası ve şaft vibrasyonu gibi değerleri sabitlemek için kullanan araba tamircisinin kimliği merak ediliyor.

1982’de satışa çıkarılan Commodore 64, o dönemki en stabil bilgisayarlar olarak kabul edilen IBM serisine göre çok daha iyi grafik ve ses performansı sunmasının yanında bir monitöre ihtiyaç duymadan televizyonlara takılabilmesi gibi özellikleri sayesinde güncellendiği 1994 yılına kadar 17 milyon adet satış gerçekleştirmişti.

Retro Games Şirketi tarafından geliştirilen Commodore 64’ün oyunları bugün modern bilgisayarlardaki emülatör programlar aracılığı ile oynanabiliyor. Retro Games’in oyun konsolunu çok yakında HDMI çıkışlı versiyon ile yenileyerek piyasaya sunması bekleniyor. Dünya üzerinde yayılan bu yenilenme haberi ile birlikte modern çağın en büyük oyun konsolları PlayStation ve Xbox gibi markalar arasında ne kadar ilgi göreceği ve ne kadar satış yapabileceği merak ediliyor olsa da Commodore 64’ün en büyük hayran kitlesinin 80 kuşağı olması bekleniyor.

commodore 64 commodore ile araç tamiri Amiga 80'ler playstation retro games ltd
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!