Yapı Kredi Sendikasyon Kredisi Aldı
Advert Advert Advert


Yapı Kredi Sendikasyon Kredisi Aldı


Yapı Kredi Sendikasyon Kredisi Aldı
Yapı Kredi Sendikasyon Kredisi Aldı -

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre dünya geneli 14 ülkeden 33 farklı bankanın katılımı ile gerçekleştirilen sendikasyonda bankaya 1 milyar 150 milyon dolarlık bir kredi temin edildi.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre dünya geneli 14 ülkeden 33 farklı bankanın katılımı ile gerçekleştirilen sendikasyonda bankaya 1 milyar 150 milyon dolarlık bir kredi temin edildi. Büyük çoğunluğunun dış ticaret fonlarında kullanılmasına karar verildi. Kredi, 233 milyon 500 bin dolar ve 817 milyon 250 bin avro olmak üzere iki farklı döviz üzerinden bankaya destek amaçlı verilmiş oldu. Kredinin vadesi ise 367 gün olarak açıklanarak kamuoyuna duyuruldu. Kredinin bankaya maliyeti libor + yüzde 1,10 ve euribor + yüzde 1 olarak tanımlandı.

Sendikasyonun gerçekleştiği toplantıyı ve anlaşmayı koordinatör olarak Emirates NBD Bank PJSC ile Mizuho Bank Ltd tarafından üstlenildi. Düzenleyicilik işlemleri Mizuho Bank Ltd tarafından, aracılık ise Unicredit Bank AG tarafından üstlenilmiş olundu.

Banka tarafından yapılan açıklamalarda bankanın Üst Düzey Yönetici olarak CEO pozisyonundaki Faik Açıkalın’ın da görüş ve düşüncelerine yer verildi. Açıkalın açıklama metninden şu cümleleri kullandı: ‘’ Dünya genelinde piyasalar oldukça dalgalı bir görüntü çiziyorlar. Birçok bankanın da durumunun iyi olmadığını biliyoruz. Gerçekleşen bu sendikasyonda bize verilen kredi dünya bankacılığında Türk Ekonomisine ve Yapı Kredi Bankası’na karşı duyulan güvenirliğin bir ölçüdür. Biz banka olarak 2016 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz görüşme ve anlaşmalar dâhilinde toplam 2 milyar 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisi almış olacağız. Bu kredileri hem ülkemiz ekonomisi hem de müşteri odaklı bankacılık anlayışımızı daha da güçlendirme amaçlı kullanacağız.

Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılara bankamızın adının da karışmaması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Her zaman Türkiye ekonomisi ve müşterilerimizin memnuniyeti için çalıştık. Yerel ve ulusal bankacılıkta örnek banka olmaya her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Sendikasyon kredisi almanın kötü bir durummuş gibi değerlendirmek son derece yanlıştır. Bu krediler sayesinde gelişmekte olan ekonomimize ivme kazandırarak daha üst seviyelere çıkarmaya çalışacağız. ‘’

 

Yapı Kredi Sendikasyon Kredisi Aldı haber son dakika ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!