Üçüncü Havalimanı Pist İnşaatı Başladı
Advert Advert Advert


Üçüncü Havalimanı Pist İnşaatı Başladı


 Üçüncü Havalimanı Pist İnşaatı Başladı
 Üçüncü Havalimanı Pist İnşaatı Başladı -

Bitirildiğinde dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmaların yüzde 30’luk bölümü tamamlandı. Üçüncü havalimanı projesinde bir numaralı pistin havadan çekilmiş görüntüleri yayınlandı.

Türkiye’nin sivil havacılık sektöründe prestiji olması gözüyle bakılan İstanbul 3. Havalimanı projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yüzde 30’u tamamlanmış olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın bir numaralı pistinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Pist inşaatının havadan çekilmiş görüntüleri basın ile paylaşılarak inşaatın son durumu hakkında bilgiler verildi. Türkiye’yi dünyanın en önemli sivil taşımacılık merkezlerinden biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı, Asya ile Avrupa arasındaki en büyük aktarma organlarından biri olacak.

Havalimanı inşaatını tamamlamak ve 25 yıl süresince işletme hakkını almak için kurulmuş İGA, sosyal medya hesapları aracılığı ile çalışmaların birinci etabı hakkında bilgileri ve havadan çekilmiş çalışma görüntülerini basın ile paylaştı. Tam anlamıyla 26 Şubat 2018 yılında hizmete gireceği açıklanan İstanbul Yeni Havalimanı yaklaşık 150 milyon turistin uğrayacağı tam bir transportasyon merkezi haline gelecek

Toplam 4 etapta tamamlanacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda Airbus A380 ve Boeing 747 tipi büyük hacimli gövdeye sahip uçakların inip kalkabileceği 60 metre genişliğinde ve 3 bin 750 metre uzunluğundaki dev pistin son durumu hakkında havadan çekilmiş fotoğraflar yayınlandı. Fotograflarda pistin son şeklini almaya başladığı ve kaba inşaatının bitirildiği gözleniyor. Şehir merkezine 35 kilometre mesafede yer alan 3. Havalimanı, toplamda 76.5 milyon metrekare üzerine inşa edilen dev bir tesis olarak dikkati çekiyor.

Birinci etap çalışmalarının ilk basamağı kapsamında birbirinden bağımsız ve birbirine olan uzaklığı bin 700 metre olan 2 pist ve 90 milyon turist kapasitesine ev sahipliği yapacak ana terminal binası yapılacak.

Birinci etabın sonraki basamaklarında ise 3. Bağımsız pistin yapımının tamamlanması hedefleniyor. Yeni Havalimanı’nın tamamlandığında 150-200 milyon turist kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanı olacağı sanılıyor. Dünya üzerinde 350’den fazla destinasyona uçuş düzenlenmesi beklenen İstanbul Yeni Havalimanı’na 150’den fazla havayolu şirketinin gelmesi bekleniyor. Bu konuda ön taleplerin şimdiden oluşturulduğu belirtilirken İstanbul Yeni Havalimanı’nın Avrupa’nın önde gelen havalimanlarının trafiğini çekerek bu sektörde rekabet oluşturacağı bekleniyor.

istanbul yeni havalimanı 3. havalimanı dünyanın en büyük havalimanı airbus a380 boeing 747
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!