Advert Advert Advert


   

Taşeron İşçiler Hakkında Son Durum

Taşeron İşçiler Hakkında Son Durum

Uzun zamandır gündemi meşgul eden taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda çalışmaların sürdüğü bildirildi. Taşeron işçilerle ilgili son gelişmeler hakkında yetkililerden açıklama geldi.

Taşeron işçilere kadro sağlanması ile ilgili güncel gelişmeler yaşanıyor. Bu konuda yetkililer kesin ve net bir açıklama yapmaktan kaçınırken taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda çalışmalar devam ediyor ve bazı noktalarda ciddi yol kat edildiği bildiriliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklama ile kıdem tazminatı konusunda sürdürülebilir bir adil yaklaşım sağlamak amacıyla henüz net bir sınırlama oluşturamadıklarını ancak önümüzdeki haftalarda bu konuda ciddi çalışmalar yapılabileceğini söyledi.

Müezzinoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda kendisine yöneltilen taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bir soru üzerine Türkiye’de çalışan ve kamu çalışanı kesiminin önemli bir konu başlığı teşkil ettiğini belirterek, bugün gelinen noktada kamu çalışanı sıfatının pek çok kesimi içine alan genel bir tanımlamayı ifade ettiğini belirtti. Memur, işçi, taşeron, geçici işçi gibi başlıkların tümünü içine alan kamu çalışanı ifadesi hakkında kapsamlı bir reform yapmaları gerektiğini belirten Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda tüm sistemi düzenleyen genel bir yapı üzerinde herşeyin hesaplanarak yapıldığı bir genel kamu personeli sistemi getireceklerini söyledi.

Kredi kartlarına taksitlendirme düzenlemesi ile ilgili olarak da görüşlerini aktaran Müezzinoğlu, bu konunun toplumun her kesiminden gelen talepler doğrultusunda atılmış bir adım olduğunu ve toplumun gereksinimlerine yönelik bir iyileştirme olduğunu belirtti. Ekonomik anlamda topluma olumlu yansımaları olacağına inandığını belirten kredi kartı düzenlemeleri hakkında konuşan Müezzinoğlu, son dönemde yapılan tüm iyileştirmelerin ülke tarihinde bu kadar kapsamlı bir şekilde henüz yapılmamış uygulamalar olduğunu belirtti.

Taşeron hakkında tüm sınıflamaları içine alacak bir kadro düzenlemesi içerisinde olduklarını, bu konuda bakanlığın araştırmalarına devam ettiğini açıklayan Mehmet Müezzinoğlu, taşeronların mevcut sistem içerisinde bir garantilerinin olmamasının sorun teşkil ettiğini belirtti. Bu konuda işi alan firmaların yani yüklenicilerin üzerindeki sorumlulukların arttırılması gerektiğini belirten Bakan, taşeron kiralama sisteminin iş risklerini azaltmak amacıyla başvurulan bir yöntem olduğunun altını çizerek, bu konuda daha iyi hizmet ve hizmet kalitesi sağlanırken işçi sınıfının da bu ölçüde kaliteli standartlara sahip olmaları gerektiğini belirtti. Taşeron işçi uygulamasının yaygınlaşması nedeniyle işçi sendikaları ve sınıflandırmalarının etkisiz hale gelen kamu uygulamaları haline gelmesinin sistemi tıkadığının altını çizen Mehmet Müezzinoğlu, işçi sendikaları hakkında da işlerlik kazandıracak uygulamalara geçileceğini söyledi.

taşeron işçilerin kadroya alınması mehmet müezzinoğlu kamu personeli reformu geliyor taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!