Benetton Türkiye’de Kalıyor
Advert Advert Advert


Benetton Türkiye’de Kalıyor


Benetton Türkiye’de Kalıyor
Benetton Türkiye’de Kalıyor -

İtalyan giyim markası Benetton, son 4 yılda yaklaşık 100 mağazasını kapatmasına rağmen Türkiye pazarından çekilmeyeceğini açıkladı.

Türkiye pazarından çekilmek gibi bir niyetleri olmadığını söyleyen Benetton CEO’su Airoldi, bu konu hakkında yeniden yapılanma kararı alarak yollarına edeceklerini belirtti. Yaklaşık 100 mağazanın kapanması ile ilgili olarak pazardan çekilme düşüncelerinin olmadığını kaydeden Airoldi, bu konu hakkında ilerleyen günlerde daha büyük yatırımlar yapabileceklerini belirtti.

Türkiye piyasasına ilk olarak 1985 yılında ithal ürünleriyle giren Benetton firması, giyim sektöründe Türkiye’de mağaza açan ilk firma özelliğine de sahip köklü bir firma olarak dikkati çekiyor. Bir dönemin en popüler giyim firmalarından olan Benetton özellikle 90’lı yıllarda genç yaşlı bir çok kesimden insanın dikkatini çeken ürünleriyle ön plana çıkıyordu. Sisley markasının da sahibi olan Benetton firması, şirket merkezi olan Treviso’da gelecek dönem yatırımları ile ilgili bilgileri basın mensupları ile paylaştığı bir basın toplantısı düzenledi. Şirket CEO’su Airoldi, sektörde bir yenilik yaptığınızda mutlaka sizi takip eden rakipler olacağını belirterek Apple’ın da sektöre yenilikler getirdiğini ancak şu anda pek çok akıllı telefon markasıyla rekabet etmek zorunda kaldığını belirtti. Türkiye’deki mağazalarını kapatmalarının yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olduğunu belirten Airoldi, bu konuda pazardan çekilmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, sanılanın aksine rakip giyim firmaları ile rekabet edecek düzeye gelmek istediklerini sözlerine ekledi.

Türkiye’de Boyner Grup ortaklığı ile pazara ulaşan Benetton firması, 2012’de bu anlaşmadaki haklarının tamamını geri alarak Türkiye’deki faaliyetlerini İtalya’daki şirket merkezinden yönetmeye başlamıştı. Bu dönemden sonra yaklaşık 100 mağazasını kapatma kararı alan Benetton’ın Türkiye’de halen 30’a yakın mağazası bulunuyor. Yeniden yapılanma sürecinde daha dikkatli olacaklarını belirten CEO Airoldi, 3 yıl içerisinde tekrar 100 mağaza sayısına ulaşacaklarını söyledi. Dünya çapında 5 bin mağazası bulunan İtalyan giyim firması, 2015 yılında 1.5 milyar euroluk ciro açıklamıştı.

Türkiye’de Birleşmiş Milletler desteği ile geliştirdikleri kadını destekleme projelerini uygulamak istediklerini belirten Airoldi, Benetton’ın bu konuda kurumsal ve toplumsal yaklaşımlarını Türkiye pazarında göstermek istediklerini belirtti.

benetton türkiye benetton türkiyede kalıyor benetton yeniden yapılanma sürecinde benetton 1.5 milyar euro gelir benetton ceosu airoldi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!