Balıkesir’e Kale Gibi Yatırım
Advert Advert Advert


Balıkesir’e Kale Gibi Yatırım


Balıkesir’e Kale Gibi Yatırım
Balıkesir’e Kale Gibi Yatırım -

Kale Grubu yurt genelindeki yatırımlarına devam ediyor. Son olarak grup bünyesindeki şirketlerden Kalekim, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne kuracağı fabrika için protokolü imzaladı.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur ile Balıkesir sanayisi ile yakından ilişkileri bulunan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Balıkesir’de kurulması planlanan Kalekim fabrikası için 30 milyon liralık protokolü imzaladı.

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, dedesi olan Şeref Eğinlioğlu’nun Balıkesir sanayisinin en önemli isimlerinden biri olduğunu hatırlatarak dedesinin izlerini taşıyan Balıkesir’de yatırım yapmanın kendilerine mutluluk verdiğini dile getirdi. Ailesinin bir kısmının halen Balıkesir’de yaşadığını belirten Zeynep Bodur Okyay, bu konuda Balıkesir sanayisinin kalkınma hamlesine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Burada yatırım yapabilmek benim boynumun borcuydu diyen Zeynep Bodur Okyay, Balıkesir’in sanayileşmede hızlı adımlar atacağına inandığını sözlerine ekledi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise yaptığı konuşmada Balıkesir’e 30 milyon liralık yatırım getiren Kale Grubu’na ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’a teşekkür ederek Balıkesir’in çok önemli bir yatırım kazandığını söyledi.

Bu tür yatırımların Balıkesir’in sanayideki rolünü arttıracağına inandığını belirten Uğur, bu tür yatırımların arkasının geleceğini tahmin ettiklerini belirtti. Kale Grubu’nun Balıkesir ile olan gönül bağlarının son derece önemli manevi değerler olduğunu vurgulayan Okyay ise Balıkesir’de Kalekim’in 9. Fabrikasını açmakla hem Balıkesir hem de Kalekim için önemli bir adım attıklarına inandığını söyledi.

Balıkesir’in son yıllarda şehircilik anlamında adımlarını hızlandırdığını belirten Ahmet Edip Uğur, bu tür yatırımların Balıkesir’in gelişimini hızlandıracağına inandığını belirterek bu tür yatırımlar için teşvik edici uygulamalar yapmaya çalıştıklarını ve bu uygulamaları sürekli sanayiciler lehine geliştirdiklerini söyledi.

Vali Ersin Yazıcı ise Kale Grubu’na teşekkür ederek, bu yatırımın Balıkesir sanayisi için çok önemli olduğunu, bu konuda OSB yönetimine ve sanayicilerimize büyük görevler düştüğünü söyledi.

balıkesir kalekim balıkesir osb kale grubu zeynep bodur okyay ahmet edip uğur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!