Advert Advert Advert


   

Rusların Denetlemesi Bitti!

Rusların Denetlemesi Bitti!

Rusya’dan gelen tarım heyeti denetlemelerini tamamladı. Kısa süre içerisinde Antalya, İzmir ve Mersin’de üretim sahalarında denetim gerçekleştiren Rus yetkililer, üretim sahalarında yetkililerden üretim, paketleme ve saklama koşulları hakkında bilgi aldılar.

Kısa bir süre önce Rusya’dan gelen tarım heyeti yetkililerinin araştırmaları hakkında bilgi veren yetkililer, Rusya’ya ihracatı yasak olan yaş meyve ve sebze ürünlerine yönelik yasağın kaldırılması için gelen heyetin gerekli araştırmaları yaptıklarını ve kısa süre içerisinde 3 ilde toplamda 20 üretim tesisini gezdiklerini söyledi. Rusya’dan gelen Tarım Bakanlığı yetkilerinin Antalya, Mersin ve İzmir’de Rusya’ya ihracat yapan firmaların üretim paketleme ve saklama koşullarını ziyaret ettiğini ve gerekli incelemeleri yaptıklarını söyleyen yetkililer, Rus yetkililerin yaptığı bu ziyaretin oldukça faydalı olduğunu, Türkiye’nin dünyanın en büyük yaş meyve sebze üreticilerinden biri konumunda olduğu için Rus pazarında öneminin büyük olduğunu, yetkililerin yaptığı bu inceleme sonrasında ihracat ile ilgili ilişkilerin daha iyi bir konuma taşınmasını beklediklerini söyledi.

Ticaret İçin Çaba Sarf ediyoruz

Rus Tarım Bakanlığı yetkililerinin Türkiye’yi ziyaret etmesini değerlendiren Yaş Meyve ve Sebze Sektör Kurulu Başkanı ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, Rusya ile ekonomik ilişkilerin normalleşip gelişme göstermesinden oldukça memnun olduklarını, iki ülke halkı arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin gelişmesinin çok önemli olduğunu, bunun yanı sıra bu iyi ilişkilerin ticaret ile taçlandırılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Üreticiler Bilinçlendi

Yaptıkları ziyaret konusunda açıklamada bulunan Rus Heyet Başkanı Anton Karmazin, yaptıkları inceleme sonucunda üreticinin bilinçlendiğinin ve artık daha hassas davrandıklarını gördüklerini belirtirken bu konuda yoğun çalışmalar yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkililerine ve bu konuda çalışmaları yürüten personele teşekkür etti.

Rus heyet ihracat ticaret yaş sebze meyve ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!