İzmir’e Tüp Geçit ve Köprü Geliyor!
Advert Advert Advert


İzmir’e Tüp Geçit ve Köprü Geliyor!


İzmir’e Tüp Geçit ve Köprü Geliyor!
İzmir’e Tüp Geçit ve Köprü Geliyor! -

Bakan Arslan İzmir’e yenilikler yapılacağını açıkladı. Arslan İzmir’e yakın zaman içerisinde İzmir’e hem batırma tüp geçit hem de köprü yapılacağını söyledi.

ATO Congresium'da gerçekleştirilen 2. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı'na katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir’e yapılacak yenilikler hakkında açıklamada bulundu. Gerçekleştirilen fuarın görsel olarak köprü alanında, tünelcilik alanında ve köprü alanında neler yapıldığını görmek, tecrübe ve bilgi birikimini paylaşmak açısından çok önemli olduğunu belirten Arslan, fuarların bu açıdan çok önemli olduğunu, gerçekleştirilen konferanslar ve oturumlar ile teorik açıdan bilgilerin paylaşılmasının çok olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi. Türkiye’nin önemli mesafeler kastettiğini ve her geçen gün üzerine yeni şeyler koyarak yoluna devam ettiğinin altını çizen Arslan, projelerin gerçekleşmesi için sektörde olan kişiler ile iş birliği ile hareket edilmesi gerektiğini, bu işlerin yürütülmesi için kamu sektörü, akademisyenler ve özel sektörün birlikte yol alması gerektiğini söyledi.

Gurur Verici Projeler Gerçekleşti

Son 14 yıl içerisinde büyük ilerleme yaşandığını ve bakanlığın dünya çapında gurur vesilesi olan projelere imza attığını belirten Arslan, Türkiye’nin her yerinde çalışmaların devam ettiğini, Avrasya Tüneli, Çanakkale Köprüsü gibi dünya çapında önem arz eden projelerin hayata geçirildiğini söyledi.

İzmir’e İmza Atacağız

Türkiye’nin her yerinde Bakanlığın imzasının olduğunu ve başarılı projelerin hayata geçirildiğinin altını çizen Arslan, sıradaki şehrin İzmir olduğunu söyledi. Yakın zaman içerisinde İzmir’de Körfez Geçidi’nin yapılacağını, İzmir’de hem batırma tüp geçit hem de köprü yapılacağını müjdeleyen Arslan, projenin hayata geçirilmesi ile trafik sorununa büyük oranda çözüm sağlanacağını ve İzmir’in trafiğinin de ring haline getirileceğini söyledi.

ulaşım tünel köprü ekonomi proje
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi