SGK Başkanı: 2017’de 2 Milyon İstihdam Hedefliyoruz!
Advert Advert Advert


SGK Başkanı: 2017’de 2 Milyon İstihdam Hedefliyoruz!


SGK Başkanı: 2017’de 2 Milyon İstihdam Hedefliyoruz!
SGK Başkanı: 2017’de 2 Milyon İstihdam Hedefliyoruz! -

İstihdam seferberliği hakkında açıklama yapan SGK Başkanı, 2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlanması için yoğun bir gayret içinde olduklarını söyledi.

Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliğinin her geçen gün ilerleyerek devam ettiğini belirten Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı hem kamuda hem de özel sektörde ek istihdamların devam ettiğini herkesin bu konuda üzerine düşeni yapmaya gayret gösterdiğini söyledi. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik toplantısında önemli açıklamalarda bulunan, iş sağlığı ve güvenliği bilincinin yaygınlaşmasının çok önemli olduğunun altını çizen Bağlı, çalışmalarını bu doğrultuda devam ettirdiklerini, kurum olarak kendi üzerine düşen görevi titizlikle yerine getirdiklerini söyledi. Çalışma hayatında milli istihdam seferberliğinin cumhuriyet tarihinde bir örneğinin daha olmadığını vurgulayan Bağlı, 2017 yılının ilk çeyreğinde bu alanda yapılan çalışmaların etkilerinin görüldüğünü ve istihdam oranında ciddi bir artış yaşandığını hatırlattı.

İşsizlik Oranı Düşecek

İstihdam kapsamında yapılan çalışmaları rakamsal olarak da dikkat çekici boyutlara geleceğini ve büyüme konusunda da engel teşkil eden işsizlik oranının yıl sonunda yüzde 10 bandına çekileceğini belirten Bağlı, hedeflerinin tek haneli rakam geçiş odluğunu, artı istihdam elet etmek için işçi ve işverene teşviklerin etkili olacağını söyledi. Bağlı 2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlanması konusunda ciddi bir gayret içinde olduklarını belirtti.

Suriyeli İstihdamı

İşsizlikte Suriyeli vatandaşlarında etkili odluğunu belirten Bağlı Suriyelilere yönelik düzenlemelerin yapıldığını, geçici koruma kapsamında bulunan yabancıların çalıştırılmasına ilişkin yönetmeliğin çıktığını, bu konu ile ilgili kanunun gündemde olduğunu söyledi. Bağlı konu ile ilgili kamu idarelerinin gerekli denetimi yaptığının altını çizdi.

ekonomi istihdam milli istihdam seferberliği işsizlik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı