Palandöken: Ucuz Ürünler Aldatmasın!
Advert Advert Advert


Palandöken: Ucuz Ürünler Aldatmasın!


Palandöken: Ucuz Ürünler Aldatmasın!
Palandöken: Ucuz Ürünler Aldatmasın! -

Ramazan dolayısı ile merdiven altı ürünlerin artabileceğini söyleyen Palandöken vatandaşları uyardı. Sağlıksız ve taklit ürünlerden kaçınılması gerektiğini belirten Palandöken, vatandaşın sağlığını koruması için güvenilir ürünleri almasının şart olduğunu söyledi.

Ramazan ayının gelmesi ile taklit ürünlerin piyasada kendine yer bulmak için yoğun bir çaba sarf edeceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşın ucuza kaçmasının kendisine zarar vereceğini söyledi. Ramazan’da kırmızı et, ekmek, yaş sebze meyve gibi temel gıda maddeleri arasında bulunan ürünlerine zam geleceğine dair spekülatif haberlerin çıktığını ancak şu an için herhangi bir fiyat değişikliğinin olmadığını, yetkililerin de bu yönde açıklama yaptığını hatırlatan Palandöken, vatandaşların daha ucuz gıda ürünlerini alarak sağlığını tehlikeye atmaması gerektiğini taklit ürünlerden kesinlikle kaçınılması gerektiğini söyledi. Merdiven altı üretim yapan yerlerin bu gibi dönemleri değerlendirmek için piyasaya sağlıksız ürünleri sürebileceği konusunda vatandaşları uyaran Palandöken, ucuza kaçmanın kimseye fayda sağlamayacağını sağlıksız ürünlerin uzun vadede büyük problemlere sebep olabileceğini söyledi.

Yetkili Makama Bildirilmeli

Tüketicilerin en kadar ucuza kaçarsa sağlısını o derecede tehlikeye atacağını belirten Palandöken, Ramazan dolayısı artma ihtimali olan merdiven altı üretim olan şekerleme ve şarküteri gibi ürünlerden özellikle kaçınılması gerektiğini, bu konuda vatandaşın hassasiyet göstermesi gerektiğini söyledi. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında yetkili makam şikâyet edilmesi gerektiğini belirten Palandöken, taklit gıda ürünlerinin piyasadan kaldırılması için tüketicilerin bu konuda hassas olması gerektiğini söyledi.

Denetimler Sıklaşmalı

Merdiven altı ürünlerin toplum sağlığını tekliye atarken haksız rekabete sebep olduğunu ve ekonomiye de büyük zarar verdiğini vurgulayan bu konuda yapılan denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini belirten Palandöken, bu konuda yetkili kişilerin işin takipçisi olması gerektiğini sözlerine ekledi.

ekonomi taklit ürün TESK tüketici
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!