TÜSİAD Başkanı: OHAL Paydaşları Etkiliyor!
Advert Advert Advert


TÜSİAD Başkanı: OHAL Paydaşları Etkiliyor!


TÜSİAD Başkanı: OHAL Paydaşları Etkiliyor!
TÜSİAD Başkanı: OHAL Paydaşları Etkiliyor! -

TÜSİAD Başkanı, OHAL koşulları devam ettiği müddetçe Türkiye’ye gelemeyeceklerini bildiren paydaşların olduğunu söyledi. Bu düşüncede olan yabancı yatırımcıların sayısının azımsanmayacak kadar yüksek olduğunu belirtti.

Maliye Hesap Uzmanları Vakfı (HUV) tarafından organize edilen "Yeni Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi Paneli"nde bir konuşma yapan Türk Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin önemli süreçlerden geçtiğin belirten Bilecik, OHAL koşullarının yurt dışı yatırımcılarını etkilediğini söyledi. Yurt dışı paydaşlarının OHAL koşuları devam ettiği müddetçe Türkiye’ye gelemeyeceklerini belirttiklerini söyleyen Bilecik, Türkiye’de olağan dışı olayların yaşandığını bundan sonraki süreçte ekonomide yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. İş dünyasının normalleşme ihtiyacının 10 aylık zaman dilimi içerisinde arttığını belirten Bilecik, bazı yurt dışı paydaşlarının OHAL sona ermeden sözleşme imzalamalarının kurum içi mevzuatları gereği mümkün olmayan pek çok yabancı yatırımcı olduğunu söyledi. Bilecik, yabancı yatırımcılardan OHAL süresi boyunca sağlık ve seyahat sigortası yapamadıkları yönünde şikâyet aldıklarını sözlerine ekledi.

Algı Farklı

OHAL süreci devam ettiği için tedarik zincirlerinin güvenliğinin dahi sorgulanır hale geldiğini belirten Bilecik, uluslararası arenadaki algının Türkiye’dekinden bir miktar farklı olduğunu söyledi. Ekonomide yeni bir döneme girileceğini ve atılım sürecine geçileceğine inandığını belirten Bilecik, bunun yapılabilmesi için dış dünya ile ilişkilerin düzeltilmesine ve çok çalışmaya bağlı olduğunu, rekabet gücünü artırıcı reformların yapılması gerektiğini söyledi.

Önümüzde Çok Fırsat Var

TÜSİAD olarak Türkiye’nin ekonomisine çok güvendiklerinin altını çizen Bilecik, Türkiye'nin çok daha büyük bir ekonomi olması için önünde herhangi bir engel olmadığını, pek çok fırsatın olduğunu bu fırsatların değerlendirilmesi ile uluslararası arenada daha güçlü hale gelineceğini söyledi.

ekonomi OHAL TÜSİAD yabancı yatırımcı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi