Advert Advert Advert


   

Yatırımcıya Hindistan Fırsatları!

Yatırımcıya Hindistan Fırsatları!

Yurt dışında yatırım yapmak için en cazip şartları kovalayan yatırımcılar için Hindistan cazip imkanlar sunuyor. Hindistan’ın potansiyelinin yüksek olduğunu belirten yetkililer, yatırımcıları Hindistan’a yönlendiriyor.

Yurt dışında yatırım yapmak için ülkenin sunduğu imkanları ince eleyip sık dokuyarak bir yol haritası belirleyen yatırımcılar için Hindistan yeni bir alternatif ülke konumunda bulunuyor. Türk yatırımcılar Hindistan’a yönlendiren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) yetkilileri, yatırımcıların imalat sanayisi ve yatırım projelerinde aktif rol alabileceğini, eğitim sektörünün alt yapısına katkı sağlayabileceğini, ulaştırma sektöründe farklı alternatifleri sunabileceğini, bilim ve teknoloji alanında ise ortak çalışmaları yürütebileceğini belirtiyor. Gelişen dünya için Hindistan’ın büyük bir fırsat olduğunu belirten yetkililer, Hindistan Fırsat Analizi raporunda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olarak gösterilen Hindistan’ın oluşturduğu pozitif ivme ile küresel ekonomiye büyük katkı sağladığını, yatırım yapan kişilerin bu alanda ilerleme kaydedebileceğini söyledi. Yetkililer gelecek 5 yıllık zaman dilimi içerisinde Hindistan’ın 100 milyarlarca dolarlık yatırım girişi görülen bir ülke olarak öngörüldüğünü ve doğrudan yabancı yatırımın en gözde ülkesi konumuna geldiğini söyledi.

Potansiyeli Büyük

Hindistan’ın sahip olduğu potansiyelin büyük olduğunu belirten yetkililer, Make in India programı ile Hindistan’ı dünyanın en büyük üretim merkezlerinden biri haline getirmeyi planlayan Hint hükümetinin çalışmalarının olumlu yönde ilerlediğini yapılan çalışmalar sonrasında imalat sektörünün aracılığı ile 10 milyonluk bir istihdam imkânı oluşacağını söyledi.

Cazip Fırsatlar Sunuyor

Hindistan’ın Türk yatırımcılar için cazip fırsatlar sunduğunu belirten yetkililer, yapılan analizlere göre Hindistan’ın en büyük harcama kategorileri olarak konut, gıda, ulaşım, dayanıklı tüketim malları ve iletişim ürünlerinin olduğunu, 2030 yılına kadar ülke nüfusunun artış göstermesi ve GSYH’ye göre gelir durumu artan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımcılara cazip fırsatlar sunulduğunu söyledi.

yatırım ekonomi yatırımcı istihdam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!