Advert Advert Advert


   

Ağbal: 80,4 Milyar Lira Yapılandırıldı!

Ağbal: 80,4 Milyar Lira Yapılandırıldı!

Ağbal şimdiye kadar toplamda 80,4 milyar liralık yapılandırma yapıldığını, yapılan kanunda ise toplamda 6 milyon vatandaşın faydalandığını söyledi.

Maliye Bakanlığı binasında basın toplantısı düzenleyerek 7020 sayılı yeni yapılandırma kanunu ve mevcut yapılandırma kanunu hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, şimdiye kadar toplamda 80,4 milyar lira değerinde yapılandırma gerçekleştirildiğini söyledi. Yapılan kanundan 6 milyon vatandaşın faydalandığını ve borçlarını ödeme imkânı bulduklarını hatırlatan Ağbal, vergi dairelerine yapılandırma için yapılan başvuru adedinin ise 8,5 milyon civarı odluğunu söyledi. Yapılandırmanın onaylanması için belirli şartlara haiz olunması gerektiğini belirten Ağbal, bu şartları taşıyan 6 milyon vatandaşın yapılandırmadan faydalandığını ve borç ödeme sürecini daha planlı bir hale getirdiğini söyledi. Yapılandırma sonucunda yapılan tahsilatın sevindirici olduğunu vatandaşların yapılandırama karşısında ödeme dengesini düzenlemesinin iyi bir haber olduğunu belirten Ağbal, şimdiye kadar vergi dairelerine 16 milyar lira, Sosyal Güvenlik Kurumu’na 3,4 milyar lira, gümrük ve diğer idarelere 1,5 milyar lira olmak üzere toplamda 21 milyar liralık tahsilat yapılığını sözlerine ekledi.

31 Mayıs Son Gün

Vatandaşa kolaylıklar sağlayan yapılandırma kanunundan faydalanmak için 31 mayısın son gün olduğunu hatırlatan Ağbal, sürenin uzatılmasının gündemde olmadığını, yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin bu tarihi dikkate alması gerektiğini söyledi.

5 Yıl Taksit İmkânı

İyi niyetli vatandaşların zor günde borçlarını ödemelerine yardımcı olmak niyeti ile böyle bir uygulamaya geçildiğini hatırlatan Ağbal, bu düzenleme ile vergi sistemine yeni bir düzenlemenin kazandırıldığını söyledi. Zor durumda olan mükellefler için 5 yıla kadar taksit imkânı yapıldığını belirten Ağbal, mali durumunun kötülük derecesine göre daha düşük faiz oranları ile borçlarını ödeyebileceklerini söyledi.

vergi indirimi yapılandırma ekonomi mükellef
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Burgan Bank'tan Uygun Faizli Konut Kredisi Kampanyası! Son Başvuru 31 Aralık 2017!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!