ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Belirledi!
Advert Advert Advert


ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Belirledi!


ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Belirledi!
ÇAYKUR Mevsimlik İşçileri Belirledi! -

ÇAYKUR bünyesinde çalışacak 1070 kişi belirlendi. Rize’deki 33 fabrikada mevsimlik işçi olarak çalışacak 1070 kişi kura çekimi ile belirlendi.

Çay sezonunun yaklaşması ile birlikte Karadeniz’de mevsimlik işçi olarak çalışacak kesimde de hareketlilik başladı. ÇAYKUR’un Rize’deki fabrikasında çalışmak için ile alınacak olan 1070 kişilik istihdama toplamda 2 699 kişi başvurdu. Mevsimlik işçi olma konusunda böyle bir başvuru yaşanmasının ardından konu hakkında açıklamada bulunana yetkililer işe alımların kura yolu ile yapılacağını açıkladı. Rize Yenişehir Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine başvuruda bulunan 2699 kişi arasından 1070 kişi kura yolu ile belirlenerek alındı. Kura esnasında sürekli seri numaralar çıkması üzerine vatandaşlar tepki gösterinde konuya müdahale eden yetkililer, çekiliş yapılan torbanın karıştırılmasından sonra tekrar çekilişe devam etti. Salonda bulunan ve çekilişte numarası okunan vatandaşlar büyük mutluluk yaşarken mevsimlik işçi olarak çalışmanın aile ekonomisine katkısının bulunduğunu bu yüzden kısa süreli de olsa bu işin kendileri için önemli olduğunu belirtti.

4 Ay Süreli Olacak

İşe girecek kişilerin belirlenmesinden sonra açıklamada bulunan ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Alim, kurada numarası çıkan vatandaşları tebrik ederken kısa süreli de olsa işe girecek kişilerin Rize’deki 33 fabrikada çalışacağını söyledi. Işe girecek vatandaşların 4 ay süre ile mevsimlik işçi olarak çalışacağını belirten Alim, diğer iller için de kura çekilişi yapılacağını söyledi.

Sırada Artvin Var

ÇAYKUR’un mevsimlik işçi alımları hakkında açıklamada bulunan Alim, Rize’den sonra Artvin, Trabzon ve Giresun’da da mevsimlik işçi olarak çalıştırılacak vatandaşlar için çekiliş yapılacağını söyledi. Âlim Artvin’deki çekilişin 31 mayısta, Trabzon’da 1 Haziran’da Giresun’da ise 2 Haziran’da gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

ÇAYKUR istihdam ekonomi mevsimlik işçi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı