KOBİ’de Göç Dönemi Başladı!
Advert Advert Advert


KOBİ’de Göç Dönemi Başladı!


KOBİ’de Göç Dönemi Başladı!
KOBİ’de Göç Dönemi Başladı! -

İstanbul’daki KOBİ’lerin taşınma süreci başlıyor. 3 bin firmaya taşınma ibrası ulaştı. KOBİ’lere vadeliden teşvikler hayata geçirildi.

OSB’ler hakkında yürütülen çalışmalar son hızla devam ediyor. Son dönemlerde Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) hakkında yürütülen çalışmalar ekonomide hareketlilik olmasını ve yönetimin tek elden yapılarak maliyetlerin düşürülmesini hedefliyor. Proje aşamasında olan dönüşüm kapsamında kurulması planlanan Endüstri 4.0 ‘a uyumlu yeni OSB’ler teker teker hayata geçiriliyor. Kuruldukları bölgenin ekonomisinin kalkınmasında büyük payı olması beklenen son teknoloji OSB’ler bölgelerin refah seviyesinin de daha yükseğe çıkmasını sağlayacak. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre yıl sonuna kadar Endüstri 4.0’a uyumlu yeni OSB sayısı 30’u bulacak. Bölgelere göre OSB’lere ilgi olduğunu belirten yetkililer, Çanakkale 1915 Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü çıkışlarında yer alan bölgelerin en çok ilgi gören alanlara odluğunu belirten yetkililer, Trakya Bölgesi’nin ciddi bir atılım yaşadığını belirtti. Taşınma sürecine giren KOBİ’lere vaat edilen teşviklerin hayata geçirildiğini belirten yetkililer sürecin hızlanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Teşvikler Gerçekleşti

Endüstri 4.0’a uygun OSB’lerin ekonomik açıdan olumlu gelişmelerin yaşanmasına vesile olacağını belirten yetkililer, yeni OSB’lere taşınacak KOBİ’lere yüzde 3 oranında faizli kredi, yüzde 40 oranında vergi muafiyeti, 200 bin TL hibe kredi ve istihdam desteği gibi teşviklerin yapıldığını söyledi.

Her İl Önem Arz Ediyor

Proje kapsamındaki OSB’lerin çok önemli odluğunu ve her ildeki OSB’nin bulunduğu bölgeyi kalkındırmak için çok önemli özellikleri olduğunu belirten yetkililer, Kırklareli’nin Vize ilçesinde Türkiye’nin ilk ve tek plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulduğunu, Çanakkale’de ise gıda, seramik çimento, deniz ürünleri üretimi gibi firmaların öne çıkması ile Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarının yürütüldüğünü söyledi.

OSB Endüstri 4.0 istihdam ekonomi teşvik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi