Emeklinin Temmuz Zammı Yola Çıktı! En Düşük Maaş Bin 500 Lira
Advert Advert Advert


Emeklinin Temmuz Zammı Yola Çıktı! En Düşük Maaş Bin 500 Lira


Emeklinin Temmuz Zammı Yola Çıktı! En Düşük Maaş Bin 500 Lira
Emeklinin Temmuz Zammı Yola Çıktı! En Düşük Maaş Bin 500 Lira Çiğdem Yeniay -

Emekli vatandaş gözünü Temmuz ayına, kulağını yeni açıklamalara çevirdi. Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşın Temmuz ayı zammı yüzde 6,57 olacak. Buna göre emeklinin alacağı en düşük maaş bin 500 lirayı bulacak.

Emekli vatandaş gözünü Temmuz ayına, kulağını yeni açıklamalara çevirdi. Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşın Temmuz ayı zammı yüzde 6,57 olacak. buna emeklinin alacağı en düşük maaş bin 500 lirayı bulacak.

Emekli maaşlarının belirlenmesinde baz alınan enflasyon 2017’nin ilk dört ayında yüzde 5,7 seviyesini aştı. Durum böyle olunca Temmuz ayı maaşlarını dört gözle bekleyen emekliler, son yılların en iyi zammını almaya hak kazandı.

Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre beklenen zamda, SSK işçi emeklisi ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına yüzde 6,57’lik oranda zam yapılması bekleniyor. Emekliler Derneği Genel Başkanının açıklamasına göre 2000 yılından önce emekli olmuş bir vatandaşın maaşına en az 93 liralık zam yapılacak. Zam sonrasında en düşük emekli aylığı bin 495 lirayı bulacak.

Bağ-Kur Emeklisine Yüzde 6,57 Oranında Zam!

Dernek başkanı tarafından yapılan açıklamada Bağ-Kur emeklisine yapılacak zam oranında yüzde 6,57 oranında olacağı kaydedildi. Buna göre Bağ-Kur’dan emekli vatandaşın maaşı 77 liralık zamma ev sahipliği yapacak. Son durumda Bağ-Kur emeklisinin en düşük aylığı bin 262 liraya yükselecek. Tarım emeklisinin maaşına yapılacak zam ise 50 lirayı bulacak. En düşük tarım emeklisinin maaşı 933 TL seviyesine çıkacak. 2000 yılından sonra Bağ-Kur’dan emekli olanlara yapılacak zam ise 41 lira olarak açıklandı. Buna göre söz konusu yıldan sonra emekli olanlar en az 882 TL maaş almaya başlayacak.

Memur Emeklisi

Memur emeklisi ise Temmuz zammı sonrasında en az bin 784 lira maaş alacak. Memur emeklisi maaşına yapılacak zam miktarı 126 lira olarak açıklandı.

emekliler derneği ssk işçi emeklisi maaş zammı emekli maaş zammı bağkur emeklisi zam memur emeklisi zam işçi emeklisi zam tarım emeklisi zam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi