Trabzon’dan Genç Çiftçiye Tam Destek!
Advert Advert Advert


Trabzon’dan Genç Çiftçiye Tam Destek!


Trabzon’dan Genç Çiftçiye Tam Destek!
Trabzon’dan Genç Çiftçiye Tam Destek! -

Genç çiftçiler ile ilgili devletin çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor. Trabzon’da bu yıl genç çiftçilere 6 milyon 390 bin lira hibe desteği yapılacak.

Devletin gençleri çiftçiliğe yönlendirmek için yürüttüğü çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor. Gençlerin çiftçiliği meslek haline getirmeleri durumunda desteklerini her zaman sunacaklarını belirten yetkililer konu hakkındaki çalışmaları yakından takip ediyor. Genç çiftçilere yönelik işlemleri yöneten müdürlükler konuya ilgi gösteren ve başvuruda bulunan genç çiftçilerin hibe destekleri hakkında açıklamada bulunuyorlar. Trabzon’daki genç çiftçilere yapılacak destek hakkında açıklamada bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit Gülbay, Trabzon’da bu yıl hibe desteği için 213 adet genç çiftçiye toplamda 6 milyon 390 bin lira hibe desteği yapılacağını, gençlerin bu konuda yürütülen Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’na yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği proje kapsamında 30 bin lira hibe desteği verildiğini belirten Gülbay, desteklerden faydalanmak için başvurunun daha fazla miktarda olduğunu söyledi.

Başvuru Oranları Yüksek

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen genç çiftçilerin sayısının 1555 kişi olduğunu ancak yapılan değerlendirmeler sonucunda 213 adet genç çiftçinin hibe desteği almaya hak kazandığını söyledi. 213 kişinin işlemlerinin tamamlandığını belirten Gülbay, hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin 6 ila 13 Haziran tarihleri arasında il veya da ilçe tarım müdürlüklerine müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

Hayvancılık Üst Sırada

Başvuruda bulunan ve kabul gören 213 genç girişimcinin projesi hakkında detay veren Gülbay, 213 projeden 120’sinin büyükbaş, 35 adetinin ise küçükbaş hayvancılık yetiştirilmesi yönünde olduğunu, yüksek oranın hayvancılık alanında olduğunu söyledi. Gülbay proje kapsamında hayvancılık alanında 2176 adet hayvan dağıtımı gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

genç çiftçi ekonomi hibe desteği hayvancılık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi