Yunanistan Sınır Kapısı Kapandı!
Advert Advert Advert


Yunanistan Sınır Kapısı Kapandı!


Yunanistan Sınır Kapısı Kapandı!
Yunanistan Sınır Kapısı Kapandı! -

Yunanistan’da gerçekleşen grev nedeni ile Edirne’den Yunanistan’a açılan İpsala ve Pazarkule kapıları büyük ve küçük araç geçişlerine kapandı. Sınır kapısından sadece balık taşıyan tırların geçişine izin veriliyor.

Yunanistan’daki grev kapıları kapattı. Yunanistan’da Ekonomi Bakanlığı personelinin grev yapması sınır geçişlerinde sorun yaşanmasına neden oluyor. Ekonomi Bakanlığı personelinin bugün sabah saatleri itibari ile başlattığı grevin faturası yollardaki vatandaşlara kesildi. Yetkililer tarafından bakanlık personelinin grev nedeninin ne olduğu açıklanmazken grevin bu gece saat 24:00 ‘a kadar süreceğine dair açıklama yapıldı. Bakanlık personeli grevine gümrük memurlarının da dahil olması ile sınır kapılarında sıkıntı yaşandığını belirten yetkililer, grevin sona ermesi ile sıkıntının çözüleceğini söylediler. Bugün sabah saat 07:00 itibari ile grevin başladığını duyuran Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, grevin Kipi ve Kastanies sınır kapılarında sürdüğünü ve bu gece 24:00’te sonra ereceğini duyurdu.

Farklı Kapılara Yönlendirildiler

İpsala ve Pazarkule sınır kapısına gelen vatandaşların mağdur olduğunu ve geçiş yapamadığını belirten yetkililer, bu iki kapının karşılığı olan kapılarda grev olması nedeni ile buraya gelen büyük ve küçük araçların geçiş yapabilmesi için farklı kapılara yönlendirildiğini söyledi. Avrupa’ya gidecek araçların sorun yaşamadan geçiş yapması için Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına yönlendirildiğini belirten yetkililer, bazı araçların diğer sınır kapılarına gitmek yerine gece 24:00’ı beklemeyi tercih ettiklerini söyledi.

Sadece Balığa Geçiş Var

Sınırdan küçük be büyük araçların geçişine kesinlikle izin olmadığını, grev yapan personel yüzünden trafik sorunu yaşandığına dikkat çeken yetkililer, grev süresince sınır kapılarından sadece balık taşıyan tırların geçişine izin verileceğini, diğer araçların geçiş imkânı olmadığını söyledi.

ekonomi grev sınır kapısı Yunanistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Rusya'nın Altın Deposu İlk Kez Görüntülendi!
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı
Örtü Altı Yetiştiricilikte Üretim 7 Milyon Tona Ulaştı