Advert Advert Advert


   

Ehliyet ve Pasaportta Yeni Dönem!

Ehliyet ve Pasaportta Yeni Dönem!

Emniyet Genel Müdürlüğü ehliyet ve pasaportta flaş bir karar vererek yeni dönem başlattı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinde önceden randevu alınmasına gerek kalmadı.

Pasaport ve sürücü belgesi alacak vatandaşlar için yeni bir dönem başladı. Ehliyet ve pasaport alacak vatandaşları bilgilendirmek için açıklamada bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü bundan önceki dönemde her iki belgeyi de almak isteyen vatandaşların önceden randevu almasının gerektiğini ancak bu gerekliliğin artık kaldırıldığını açıkladı. Konu hakkında detaylı bilgi veren yetkililer vatandaşların yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmak için böyle bir çalışmaya geçildiğini, vatandaşların randevusuz olarak bu işlemi gerçekleştirebileceğini söyledi. Pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarındaki yoğunluğun aşılması için böyle bir uygulamaya geçildiğini belirten yetkililer, vatandaşlardan da bu yönde talep geldiğini, talepler doğrultusunda kısa sürede ek tedbirlerin alındığını söyledi. Başvuru saatleri hakkında bilgi veren yetkililer İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde geçerli olacak başvuru saatleri ve gereklilikleri kamuoyuna duyurdu.

Saatler Belirtildi

Ehliyet ve pasaport alımı için işlem yaptıracak vatandaşları uyaran yetkililer, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli işlemleri yapmasının işlemlerin daha hızlı ve kısa sürede yapılmasını sağlayacağını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre;

  • İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde hafta içi normal çalışma saatlerine ek olarak 17: 00 ila 19: 00 saatleri arasında da şahsen yapılan müracaatlarda randevu şartı aranmayacak. Bu saatler arasında müracaat yapan vatandaşlar randevusuz işlem yapabilecekler.
  • Cumartesi günleri ise pasaport ve tescil birimleri 09: 00 ila 18: 00 saatleri arasında çalışmalarına devam edecekler.
  • 2 kez randevu alıp pasaport ve tescil birimlerine gelmeyen vatandaşlara kontenjan ve iş gücü kayıplarını önlemek için 3’üncü kez randevu verilmeyecek. Bu vatandaşlar şahsen müracaat ederek işlemlerini yapabilecekler.
pasaport ehliyet ekonomi sürücü belgesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Görüşmeden Karar Çıktı! Kasım Ayından İtibaren O Mesleğe Devlet Desteği Geliyor!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!
Günde 10 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Anadolubank'tan!