Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alıyor!
Advert Advert Advert


Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alıyor!


Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alıyor!
Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12500 Personel Alıyor! -

Sağlık sektöründe yeni işe alımların tarihi belli oldu. Sağlık Bakanlığı kısa süre içerisinde bakanlık bünyesinde çalışmak üzere 12500 sözleşmeli personel işe alacak.

Beklemede olan sağlık personeli için güzel haber sonunda geldi. Uzun süredir beklemede olan işe alımların başlaması vatandaşlar için oldukça önem taşıyor. Ülke genelinde başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında hem kamuda hem de özel sektörde işe alımların sayısı artıkça çift haneli rakamlara ulaşan işsizlik oranında da azalma yaşanıyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme ile 12500 adet sağlık personelini işe alacak. İşe alınacak personelin Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde bulunacağını istihdam alanlarının ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme ile belirleneceğini belirten yetkililer alınacak personelin ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde olacağını toplamda 12500 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını söyledi.

Tercihler Haziran Ayında

Sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı pozisyonların KPSS – 2017/5 Tercih Kılavuzu’nda belirtileceğini ve kılavuzun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağını belirten yetkililer, başvuruda bulunmak isteyen personelin gerekli bilgiler internet sitesi üzerinden erişebileceğini söyledi. Adayların tercihlerini 7 ila 13 Haziran tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapabileceğini belirten yetkililer, vatandaşların kimlik numarası ve şifrelerinin işlemleri yapabilmek için gerekli olduğunu hatırlattı.

Şahsi Başvuru Gereken Bölümler

Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, 7 Haziran tarihinden itibaren mutlaka Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsi başvuru yapmaları gerektiğini belirten yetkililer, daha önce başvuruda bulunan adayların tekrar başvurmasına gerek olmadığını belirtti.

personel alımı ÖSYM ekonomi KPSS sağlık personeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi