Uçak Biletleri Ucuzlayacak!
Advert Advert Advert


Uçak Biletleri Ucuzlayacak!


Uçak Biletleri Ucuzlayacak!
Uçak Biletleri Ucuzlayacak! -

3. Havalimanı’nın dünya havacılık sektöründe çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten yetkililer, havalimanının sektöre giriş yapması ile birlikte bilet fiyatlarında düşüş yaşanmasının muhtemel olduğunu söyledi.

3. Havalimanı’nın Türkiye havacılık sektörü için çok önemli olduğunu ancak bunun yanı sıra dünya havacılık sektörünün de bu havalimanını yakından takip ettiğini belirten İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, katıldığı Almanya'nın Leipzig kentinde düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) 2017 Yıllık Zirvesinde önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin coğrafi konumu sebebi ile rekabet avantajına sahip bir ülke olduğunu hatırlatan Akçayoğlu, bu yüzden taşıma ve ulaşım anlamında fazlası ile rekabet yaşandığını, bu rekabetin ulaşımın bütün alanları için geçerli olduğunu söyledi. Havacılık sektörü ile ilgili her geçen gün önemli çalışmalara imza atıldığını, son 15 yıllık zaman dilimi içerisinde Türkiye’nin havacılık ile ilgili çok yol kastettiğini belirten Akçayoğlu, özellikle Ulaştırma Bakanlığı’nın herkes uçacak projesi kapsamında açılan havaalanları sayesinde yolcu sayısında artış yaşandığını söyledi.

Dünya Yakın Takipte

THY’nin Türk havacılık sektörünün büyümesine çok büyük katkıları olduğunu, şu anda THY’nin dünyada en fazla uçan havayolu olma özelliğine sahip olduğunu belirten Akçayoğlu, dünyanın Türkiye’nin bu başarısını yakından takip ettiğini söyledi. İGA olarak Türkiye Cumhuriyeti modern tarihinin en büyük alt yapı projesini üstlendiklerini belirten Akçayoğlu, Türkiye’nin dünyanın en büyük havacılık merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Bilet Fiyatlarını Etkiler

3. Havalimanı’nın dünya çapında önemli bir proje olduğunu, tüm dünyanın gözünün bu proje üzerinde olduğunu belirten Akçayoğlu, projenin yüzde 52,5’inin tamamlandığını söyledi. 3. Havalimanı’nın bitimi ile birçok hava yolu şirketinin başvuru yapacağına emin olduklarını belirten Akçayoğlu, dünya yolcularının bilet fiyatlarının ucuzlamasına neden olacaklarını söyledi.

Havacılık sektörü ekonomi THY İGA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi