Ağbal: 1 Günde 1 Milyar Lira Tahsilat Yapıldı!
Advert Advert Advert


Ağbal: 1 Günde 1 Milyar Lira Tahsilat Yapıldı!


Ağbal: 1 Günde 1 Milyar Lira Tahsilat Yapıldı!
Ağbal: 1 Günde 1 Milyar Lira Tahsilat Yapıldı! -

Vergi borcu yapılandırmasında önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Ağbal, yapılandırmanın son tarihi olan 31 mayısta 1 milyar liranın yatırıldığını söyledi.

Ekonomi gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Cazibe Merkezleri programı kapsamında yatırım yapmak isteyen firmaların başvurularının alındığını, Malatya ve Elazığ’ın ekonomi ve kalkınma açısından özel bir yere sahip olduğunu, bu illere kalkınma açısından çok önem verdiklerini söyledi. Devlet tarafından bu bölgeye çok yatırım yapıldığını belirten Ağbal, bu konu ile ilgili yasal düzenlemelerin yapıldığını, işin en önemli kısmını Kalkınma Bakanlığı2nın gerçekleştirdiğini söyledi. Bölgeye çok farklı sektörlerden yatırım talebi olduğunu belirten Ağbal, talepler hakkında Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun gerekli değerlendirmeleri en kısa sürede gerçekleştireceğini, çok yakın zamanda hangi şirketlerin seçildiğine dair bir bilgilendirmenin yapılacağını söyledi.

Yapılandırma Başarılı

Yapılandırma konusunda doğru bir karar verildiğini belirten Ağbal, iyi niyetli mükellef için gerçekleştirdikleri kolaylıkların karşılığının alındığını, borcunu ödemek isteyen mükelleflerin yapılandırmadan faydalandığını ve ödemelerin gerçekleştirilmeye başlandığını söyledi.

Son Gün 1 Milyar Lira Yattı

Vergi borçlarının yapılandırılması kapsamında mayıs ayında toplamda 2,5 milyar lira tutarında tahsilat yapıldığını belirten Ağbal, mayıs ayı içerisinde yoğun bir kampanya içerisinde olduklarını, vatandaşlara hatırlatıcı olması açısından medyayı ve sosyal medyayı yoğun olarak kullandıklarını ancak buna rağmen vatandaşın bildiğinden şaşmadığını söyledi. Yoğunluk yaşanmaması için ay içerisinde sıkı çalıştıklarının altını çizen Ağbal vatandaşın ödemesini son güne bıraktığını ve mayıs ayı içerisindeki 2,5 milyar liralık ödemenin 1 milyar lirasının son ödeme günü olan 31 mayısta gerçekleştiğini söyledi. Ağbal devletin borç ödeme konusunda büyük kolaylık sağladığını ödeme imkânı olmasına rağmen ödeme yapmayan vatandaşlar hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

ekonomi yapılandırma mükellef vergi borcu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi