Sahibinden.com’a Soruşturma Açıldı!
Advert Advert Advert


Sahibinden.com’a Soruşturma Açıldı!


Sahibinden.com’a Soruşturma Açıldı!
Sahibinden.com’a Soruşturma Açıldı! -

İnternetten alışverişte pek çok tüketicinin kullanmayı tercih ettiği sahibinden.com hakkında flaş karar verildi. Rekabet Kurulu, şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımızın bir parçası olan cep telefonları ile günlük hayat içerisindeki birçok işlemi bulunduğumuz mekândan halletme kolaylığına erişebiliyoruz. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre de internet kullanımında bulunan tüketicilerin en yoğun işlemleri bankacılık işlemleri ve internet üzerinden alışveriş olarak görülüyor. İnternet üzerinden alışveriş yapma konusunda çoğu zaman birçok tüketici risk alarak işlem yapmak zorunda kalsa da çağımızın vazgeçilmezlerinden biri olarak internet üzerinden alışveriş yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda hizmet veren ve ülke genelinde oldukça yoğun bir kullanıcıya sahip olan sahibinden.com hakkında Rekabet Kurulu flaş bir karar verdi. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer Rekabet Kurulu tarafından Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş hakkında soruşturma açılması kararı verildiğini belirtti.

Aşırı Fiyat Uygulama

Rekabet Kurumu’nun internet sitesi üzerinden açıklama yapan yetkililer, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti AŞ’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye kullandığı gerekçesi ile bir ön araştırma yürütüldüğünü ve yürütülen ön araştırmanın Kurul tarafından bir karara bağlandığını belirtti.

Soruşturma Açıldı

Konu hakkında detaylı açıklamada bulunan yetkililer, ön araştırmada elde edilen bilgi ve belgeler doğrultusunda tespitlerin Rekabet Kurulu tarafından değerlendirildiğini, sahibinden.com hakkında elde edilen bulguların ciddi ve yeterli bulunduğunu belirtti. Yetkililer ön bulgulardan yola çıkılarak elde edilen tespitler sonucunda 4054 sayılı Kanunun 6.  maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi için harekete geçildiğini ve sahibinden.com’a soruşturma açılmasına karar verildiğini söyledi.

Rekabet Kurulu ekonomi sahibinden.com internet alışveriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Euro En Fazla Getiri Sağlayan Yatırım Aracı Oldu!
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi
Kripto Paralar Gözünü Yukarıya Çevirdi